Oslavy 60ti let

Byli jsme a budeme! 60 let házené v Lovosicích!

Tým 77  Společenství legend

Bylo to něco, co česká klubová házená ještě nezažila. Něco, na co budeme ještě dlouho vzpomínat. Něco, na co můžeme být právem hrdí! A to něco se uskutečnilo v Lovosicích!

Sobota 9.9.2017 se zapíše zlatým písmem do historie lovosické házené. Velkolepé oslavy výročí klubu na unikátním místě: zimním stadionu v Lovosicích se před rekordní návštěvou více než dvou tisícovek fanoušků vydařily. Ale začněme popořádku.

Píše se rok 1957 a v Lovosicích vznikla první žákovská kategorie. Píše se rok 1977, tedy o 20 let později, a lovosická házená slaví historicky první postup do nejvyšší soutěže. Píše se rok 2017 a v Lovosicích se uskutečnila unikátní akce „Oslavy 60ti let házené v Lovosicích“.

Podívejte se na video, které předcházelo nástupu hráčů na hrací plochu.

V průběhu oslav odehráli své první ligové utkání nové sezóny naši muži, kteří hostili soupeře z Hranic. Tomu patří poděkování za to, že nám umožnil zápas vůbec odehrát, neboť původní soupeř Dukla Praha plnil své povinnosti v evropském poháru. Navíc s sebou Hraničtí přivezli 19ti členný fan klub, který celému utkání dodal ještě větší atmosféru.

Souboji obou celků předcházel slavnostní nástup s doprovodem ohňů, před samotným utkáním pak Josef Fečo zazpíval před zaplněným zimním stadionem státní hymnu. I toto byl jeden z okamžiků, při kterém nás doslova mrazilo v zádech a slzy se draly do očí nás všech.

Celý večer doprovázely unikátní dobové záběry, které se nám podařilo získat díky obětavosti bývalého předsedy klubu pana Václava Kubíčka a ve spolupráci s dalšími pamětníky. Důležitý materiál se nám podařilo získat z archivu České televize. Všechny fotografie i videozáznamy pak byly dlouhé dny zpracovávány týmem grafiků a produkčním štábem a výsledkem byla unikátní grafika promítaná na obřích LED obrazovkách zavěšených nad oběma brankami.

V průběhu utkání nechyběla taneční vystoupení skupiny Funky Dangers nebo další doprovodný program: přetahování lanem mezi ženskými týmy z fan klubů Lovců a Hranic v poločasové přestávce, rozhovory s hráči nebo soutěže pro diváky.

Díky vítězství Lovců nad Hranicemi v poměru 28:22 jsme si společně a letos poprvé mohli zazpívat také vítězný chorál Lovců. V samém závěru večerního programu pak přímo na ploše zimního stadionu vznikla také unikátní fotografie ze setkání generací, na které se podíleli všichni návštěvníci sobotního programu.

A zatímco večer na Lovosicemi rozzářil velkolepý ohňostroj, o pár desítek metrů dále, v útrobách restaurace na fotbalovém hřišti, již generace házenkářů Lovosic vzpomínaly na uplynulá léta. Byl to krásný den a krásný večer, na který zůstanou ty nejkrásnější vzpomínky v našich srdcích.

Vy všichni, kteří jste k tomu jakkoliv napomohli, byť jen svou účastí, mějte naši hlubokou poklonu!
JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Předehrávka 3. kola extraligy, 9. 9. 2017:

HK FCC Město Lovosice – TJ Cement Hranice 28:22 (13:14)

Sestava a branky Lovců: Adamík, Hrdlička – Franc 3, Kalík, Sýkora, Motl 5, Bouček 3, Jelínek, Bičiště 4, Barth, Klimt 5/1, Konárik 7, Provinský, Semerád, Karlovec, Kopáč 1, Adamík.

7m hody: 1/1 – 5/4,
vyloučení: 3 – 5,
rozhodčí: Horáček, Novotný,
diváků: 2020.

Tým 77  Společenství legend