Úvodní duel semifinále těsně pro soupeře

Napínavé střetnutí s rozuzlením až v samém závěru měli možnost sledovat fanoušci v rámci úvodního zápasu semifinálové série mezi našimi Lovci a Karvinou.

1. utkání semifinále:

HCB Karviná – Lovci Lovosice
36:34 (19:19)
stav série 1:0

statistiky k utkání zde

V neúplné sestavě odjížděli Lovci na sever Moravy, aby se poprali o první bod v sérii. Možná s o to větší lehkostí pak zvládli celé utkání a nechybělo mnoho, aby střetnutí dospělo do sedmimetrových hodů.

Již od počátku střetnutí měli diváci možnost vidět rychle přibývající branky na obou stranách. U domácích se o to starali téměř výhradně reprezentanti Jonáš Patzel s Dominikem Solákem. U nás začátek střetnutí zastihl ve velké pohodě matadora Pavla Horáka, který při absenci levých spojek musel tentokrát zasáhnout i do útočné fáze hry. Pouze v počátku si Karviná vybudovala mírný náskok (7:4 10. minuta). Úsek mezi 10.-16. minutou vyhráli Lovci poměrem 6:1 a otočili tak stav utkání na 10:8. Zbytek první půle byl vyrovnaný s maximálně útočnou házenou a bez zásahů brankářů na obou stranách. Výsledkem byla poločasová remíza 19:19, o kterou se postaral krásnou brankou z postavené devítky po čase náš Marek Hniďák.

Ani ve druhé půli nebylo o zajímavé okamžiky nouze. Domácí se zhruba v polovině druhé půle dostali do vedení 29:26, ale i přes oddechový čas karvinského kouče pak Lovci další sérií čtyř branek znovu zvrátili vývoj střetnutí ve svůj prospěch (30:29 v 50. minutě). V úvodu poslední desetiminutovky přišly tři slepené technické chyby v řadě, k tomu byl vyloučen Pavel Horák a Karviná nás potrestala třemi góly. Branky Honzy Kupy a Pavla Chotěborského střetnutí znovu zdramatizovaly, ale na remízu již Lovci nedosáhli. V závěru ještě přišla branka přes celé hřiště a nakonec se domácí radovali po vítězství 36:34.

Zápas, který se musel všem fanouškům líbit, tak přinesl první bod v sérii pro našeho soupeře. Série pokračuje v sobotu 13. dubna od 17 hodin zápasem v naší domácí hale Chemik. Vstupenky jsou již v prodeji zde

Děkujeme našim fanouškům, kteří se za námi vypravili do Karviné, i všem, kteří nás podporovali na dálku. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!