Minižáci získali na HLZ Kids Cupu Prezidentský pohár

Minižáci úspěšní v Jičíně

V sobotu 20. dubna  2024 proběhlo ve sportovní hale v Jičíně páté kolo Podkrušnohorské ligy. Mladíci z Lovosic v turnaji zvítězili před družstvem Jičína a družstvem HC Elbflorenz 2006 e.V. (GER). Potvrdili tak vedoucí postavení v soutěži.

První utkání proti dívkám DHK Most lovosičtí rozhodli již v úvodu drtivým nástupem (3.min 3:0). Po poločase 10:3 tempo polevilo, Most vystřídal brankáře a tak konečný výsledek 15:9 byl pro soupeře přijatelný. Druhé utkání proti Dukle Praha bylo s výsledkem 19:5 až příliš jednoznačné. Také třetí soupeř HK Chomutov byl z kategorie lehčích. Úvod utkání tomu však neodpovídal (7. min 2:2 !!!). Lovosičtí ve druhém poločase zlepšili hru a bez problémů dotáhli zápas na konečných 17:4.

Domácí Jičín už byl podstatně těžší soupeř. Lovosickým se vstup do utkání vůbec nepovedl (3.min 0:2). Jičín nadšeně bojoval, lovosičtí působili malátně. Obrana si nevěděla rady s rychlonohými spojkami Jičína, ale hlavně se nedařila koncovka, včetně neproměňování 7m hodů. Ani v dalším průběhu zápasu se křečovitá hra Lovosic nezlepšila. Konečný výsledek 10:10 byl lovosickými trenéry hodnocen jako šťastné vítězství zásluhou výborného výkonu Dbalého v brance.

Poslední kolo s dosud neporaženými HC Elbflorenz slibovalo napínavý souboj. Lovosičtí se ale představili v plné síle s důraznou obranou. Z ní plynul rychlý přechod do útoku a snadné branky. Po poločase 7:2 soupeř odpadl a Lovosice jednoznačně zvítězili 18:7.

Měřítkem výkonu Lovosic byla dvě utkání. V nich působili lovosičtí jak dubnové počasí, matný výkon s Jičínem a výborné vstoupení HC Elbflorenz. Družstvo zdobí důrazná obrana a individuelní schopnosti většiny hráčů. Pochvala trenérů za úspěšné vystoupení patří všem hráčům. Některé akce byly už  jako z házenkářské učebnice. V utkáních se vystřídali všichni hráči. Děkujeme rodičům za zajištění dopravy.