Repríza semifinálové série přinesla remízu

Repríza semifinálové série přinesla remízu

Zápas třetího se druhým celkem tabulky přinesl skvělou podívanou, která byla ve všech ohledech tou nejlepší pozvánkou na blížící se play-off.

23. kolo Chance extraligy:

Lovci Lovosice – HCB Karviná
29:29 (15:11)

statistiky zde

Vstup do utkání se lépe vydařil Karviné, která v úvodních minutách získala mírné vedení 5:3. Šest minut jsme pak ale soupeři nepovolili další branku a čtyřmi góly otočili skóre na 7:5. V dalším průběhu si pak Lovci udržovali povětšinou tříbrankový náskok, který v závěru první půle narostl už na rozdíl pěti gólů. Těsně před sirénou pak Dominik Solák svojí třetí brankou v utkání snižoval na poločasových 15:11.

Náskok který si Lovci v první půli pracně vybudovali se rozplynul během prvních třech minut druhého poločasu. Soupeř do druhé půle vlétl jako uragán a pěti góly v rozmezí necelých třech minut nejen že celý náskok Lovců vymazal, ale dostal se do jednobrankového vedení. Domácí házenkáři se naštěstí z této smršti dokázali oklepat, resp. povolili Karviné v dalších minutách maximálně dvoubrankové vedení. To platilo do 44. minuty zápasu (20:22), série tří gólů z rukou našich hráčů vrátila vedení na stranu domácích. Od té doby se oba celky střídaly ve skórování. Na začátku 59.minuty se soupeř znovu ujal vedení po desáté brance Dominika Soláka v zápase. Vzápětí jsme neproměnili sedmičku, ale Karviná svoje vedení nepotvrdila, když střelu Denise Harabiše vychytal Jiří Günl v naší brance. Dvacet čtyři vteřin před koncem si poslední oddechový čas v zápase vybral náš trenér Roman Jelínek. Akce po něm přinesla vyrovnání z rukou Jaroslava Trkovského a  když Karviná v závěrečných čtyřech vteřinách již branku nevstřelila, rozdělily si oba týmy po bodu.

Střetnutí přineslo další drama v naší domácí hale a bylo odehráno před skvělou kulisou zaplněné haly, k výborné atmosféře přispěli i fanoušci hostujícího celku. Další kolo čeká na Lovce ve čtvrtek 29. 2. v Zubří. Děkujeme všem příznivcům, kteří nás podporovali, JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Pozápasové ohlasy: 

Roman Jelínek, trenér Lovosic: „Mně se to utkání líbilo. Bylo fyzický náročné, střetly se dva kvalitní týmy. Nám se dařilo celý první poločas plnit to, co jsme si řekli. V poločase jsme se upozorňovali, aby se nám nestalo to co s Plzní, kdy jsme během pár minut přišli o vybudovaný náskok. To jsme si dnes bohužel zopakovali a prohrát tři minuty 0:5 je samozřejmě velká rána a to nás stálo lepší výsledek. Zápas to byl vyrovnaný, skóre se přelévalo, remíza spravedlivá.“

Jaroslav Trkovský, spojka Lovosic: „Já jsem taky hrdý na náš tým (reakce na komentář Václava France), že jsme se po tom provaru na začátku druhé půle nesložili a bojovali jsme dál. V první půli jsme byli lepší my, ve druhém Karviná. Remíza spravedlivá.“

Michal Brůna, trenér Karviné: „Myslím, že asi nakonec spravedlivá remíza. My ten bod bereme. Důležité bylo neprohrát a nezdramatizovat tak konec základní části, že by nás Lovosice mohly přeskočit na druhé místo. Ten zápas jsme mohli i vyhrát, Denis Harabiš měl v závěru možnost získat pro nás oba body, ale neproměnil a proto si myslím, že dnes je remíza spravedlivá.“

Václav Franc, pivot Karviné: „Jsem hrdý na náš tým, že jsme po té strašné koncovce v první půli dokázali během tří minut vymazat ten náskok, za to jsem neskutečně hrdý na náš celek. Super utkání před plnou halou, skvělá pozvánka na play-off.“

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,