Dorostenci byli proti Jičínu a Mělníku úspěšní z 50%

Dorostenci byli proti Jičínu a Mělníku úspěšní z 50%

Jedno vítězství, jedna porážka a nakonec také jedna remíza. To je bilance našich dorosteneckých týmů z nedělních utkání v hale Chemik. Mladší dorost si zkomplikoval boj o medaile, když jasně prohrál s Jičínem, starší dorost naopak důležité body získal. Béčko mladšího dorostu získalo svůj šestý bod za remízu s Mělníkem.

1. liga staršího dorostu, 9. kolo: Lovci Lovosice – HBC Jičín 40:25 (20:16)

Starší dorost se na domácí palubovku vrátil po vysoké porážce ve Frýdku a pokud se chtěl udržet v potencionální bitvě o medaile, musel proti Jičínu bodovat. Po vyrovnaném úvodu odskočil na rozdíl tří branek domácí tým poprvé po deseti minutách hry. Vedení pak po nějakou dobu drželi Lovci díky brankách Vojtěcha Černého, hosté ale po dvou brankách Filipa Hejtmánka vyrovnali na 14:14. Naši hráči si ale ještě do konce první půle vzali čtyřbrankové vedení na svoji stranu. Vedení Lovosic bezprostředně po změně stran ještě narostlo, ve dvaačtyřicáté minutě za stavu 26:20 navíc Jičín obdržel červenou kartu. To se na ofenzivě soupeře projevilo, zatímco Lovci přidávali jeden gól za druhým, Jičín zvládl do konce zápasu připsat již jen pět přesných zásahů. Nejvyšší vítězství
v probíhajícím ročníku podtrhl čtyřicátou brankou Martin Zámyslický.

Hodnocení trenéra Jána Lajčáka: „Po minulém víkendu, kdy jsme v okleštěné sestavě odehráli nejhorší zápas v sezóně, jsme potřebovali bodovat a hlavně podat výkon, který by odpovídal naší kvalitě. Jsem rád, že se nám to podařilo nejen výsledkově, ale také předvedenou hrou, alespoň ve větší části zápasu. Chvíli nám dělala problém aktivní ofenzivní obrana soupeře, který se na nás ve 20. minutě dotáhl, ale v závěru poločasu jsme stihli odskočit. Jsem rád, že do druhé půle jsme vstoupili koncentrovaně a postupně jsme náskok navyšovali. Podařilo se nám do hry zapojit všechny hráče, mrzí mě tak akorát vysoký počet neproměněných šancí včetně pěti sedmiček. To se mám nemůže
stávat v žádném zápase.“

1. liga mladšího dorostu, 9. kolo: Lovci Lovosice – HBC Jičín 25:33 (11:14)

Už v šesté minutě si musela domácí lavička vzít oddechový čas poté, co se Jičín dostal do vedení 5:1! Ani poté se ale na hřišti obraz hry příliš nezměnil. Jičín od první minuty držel v bráně brankář Mičke, díky kterému se nedařilo Lovcům zúročit vybojované míče a náš soupeř se tak stále držel ve dvou až pětibrankovém vedení. Po změně stran si na rozdíl od první půle dokázali hráči Lovosic pomoct jednoduchými góly do nepostavené obrany, góly ale přidával také soupeř. Poslední desetiminutovku zcela ovládl Jičín, který si dokráčel pro vysoké a zasloužené vítězství.

Hodnocení trenéra Pavla Pěkného: „V první řadě gratuluji Jičínu. My jsme od začátku nebyli schopní dodržovat předem určené pokyny a náš soupeř se prosazoval přesně z těch situací, na které jsme se upozorňovali. Do tohoto zápasu byla naší velkou silou pevná a aktivní obrana, o kterou jsme se ale tentokrát nemohli opřít. Prohrávali jsme souboje na brankovišti, špatně dostupovali, nechávali prostor pivotovi. V útoku jsme byli nedisciplinovaní, z naší strany bylo ale absolutně nejhorší zakončení. Nedali jsme v zápase asi 15 náskoků z šesti metrů, kdy jsme buď netrefili bránu, nebo nás doslova smazal fantasticky chytající Honza Mičke v brance soupeře. Určitě by nám pomohla rotace hráčů, obzvláště na spojce, kde nám dva klíčový hráči chyběli, ale vymlouvat se na to nemůžeme. Dnes nás neporazil lepší tým, ale tým, který chtěl víc a měl úplně jinou energii, zaslouženě si tak odváží body. My musíme teď hlavně na celkovém nastavení týmu zapracovat. Působíme strašně laxně, jako by nás ten sport ani nebavil. Nevadí mi, že jsme prohráli, ale jakým způsobem. Naše špatné nasazení a nadšení nebylo problémem jen proti Jičínu, ale i v jiných zápasech. Před domácími fanoušky a skvělou podporou to ale mrzí o to více. Není prohra jako prohra.“

2. liga mladšího dorostu, 9. kolo: Lovci Lovosice – Házená Mělník 36:36 (16:19)

Proti Mělníku jako tradičně nastoupil tým tvořený pouze z pěti prvoročáků a starších žáků, kteří k zápasu přicestovali po třídenním turnaji v Mostě. Vedle soupeře se tak museli Lovci vypořádat také s únavou. Na hřišti byl od první minuty k vidění vyrovnaný boj, ani jeden tým se nedostal až do úplného závěru do více než dvoubrankového vedení. Do šaten nakonec odcházeli spokojenější hosté, kteří vedli 19:16. Po změně stran Lovci náskok Mělníka ale rychle stáhli a na každý vstřelený gól soupeře odpovídali stejnou mincí. Poslední ránu zápasu vyslal na bránu soupeře Kristián Pelc a svým devátým gólem v zápase vystřelil mladým Lovcům bod za remízu.