Lovosice - Dukla Praha

Na závěr základní části další vítězství Lovců

V posledním předehrávaném kole základní části přivítali naši házenkáři tým Dukly Praha. 2/3 utkání jsme tahali za kratší konec a až díky otočce v závěru zápasu jsme zvítězili o dvě branky.

26. kolo Chance extraligy:

Lovci Lovosice – HC Dukla Praha
33:31 (16:18)

statistiky k utkání zde

Dukla již na svém konečném postavení (4. místo) po základní části nemohla nic změnit. Její výkon byl i přesto plný energie a na palubovce haly Chemik předvedla velmi dobrou házenou. My jsme se po 40 minut trápili, ale nakonec jsme dokázali utkání otočit a připsat si další vítězství.

Do zápasu nenastoupila pravá spojka Tim Jenko Bogdanić a jeho branky nám v zápase chyběly. Na pravé straně se dnes Marek Hniďák trápil a na postu pravé spojky jej alternoval křídelník Jiří Motl. Začátek zápasu byl vyrovnaný, po čtvrt hodině se ale Dukla ujala vedení 10:8. Na to reagovala prvním oddechovým časem naše lavička a Lovci po něm dokázali třemi góly otočit skóre na 11:10. Ještě ve 21. minutě jsme po brance Jana Kupy vedli 13:12. Soupeř ale skóre znovu otočil a po vyloučení Tadeáše Pokorného svůj náskok ještě navýšil. Když čtyři minuty před koncem první půle zvyšoval Jiří Rakouský na 17:13 pro Duklu, přišla další reakce naší lavičky v podobě druhého oddechového času. Ještě do konce poločasu jsme pak dokázali snížit na 16:18.

Uvolněně hrajícím hostům patřil i úvod druhého poločasu, ve kterém si znovu Dukla vybudovala výraznější náskok (18:22), ve 39. minutě soupeř vedl dokonce již rozdílem šesti branek 25:19. Velmi brzo tak naši trenéři museli sáhnout po posledním time-outu. Po něm přišly chvíle Pavla Chotěborského, který těžil z naší zlepšené obrany (branky z rychlých protiútoků) a ze šesti branek, které následovaly po oddechovém čase, vstřelil hned pět. Díky tomu se nám podařilo srovnat na 25:25 a vrátit se zpět do zápasu. Následovala další vyrovnaná pasáž a to až do 54. minuty utkání a stavu 30:30. Lovcům se vydařil závěr zápasu, branky vstřelili Jan Kupa a znovu Pavel Chotěborský a dostali jsme se tak do vedení 32:30 (57. minuta). Na naší výhře již nic nezměnil oddechový čas Dukly, po něm ještě skóroval Jaroslav Trkovský a konečný výsledek zkorigovala branka hostujícího Marka Hlinky v oslabení Dukly.

Lovci si vítězstvím 33:31 připsali dvacátou třetí výhru v základní části. O našem soupeři do play-off se rozhodne v sobotu, kdy se 26. kolo Chance extraligy dohrává dalšími zápasy. Čtvrtfinále každopádně začínáme na domácí palubovce (25. a 26. března).

Děkujeme znovu všem skvělým fanouškům za bouřlivou atmosféru, JSME JEDEN TÝM, MY A VY!