Srba

Cíl nesplněn, kádr Lovců se změní

Neúspěšné čtvrtfinále proti pražské Dukle poslalo házenkáře Lovosic pouze do bojů ve skupině o 5. – 8. místo. Jak se s odstupem necelého týdne na čtvrtfinálovou sérii dívá ředitel klubu? A co čeká na Lovce dále? Dočtete se v rozhovoru s Vojtěchem Srbou.

Naším každoročním cílem je postup mezi nejlepší čtveřici týmů. Uplynulý víkend rozhodl, že se nám to nepodaří a přestože sezóna ještě nekončí, můžeme už nyní hovořit o neúspěchu?

„To stoprocentně. My jsme měli ambice postoupit do semifinále, už dlouhodobě si menší cíle neklademe. Ale nesplnili jsme už základní cíl, tj. být po základní části nejhůře na čtvrtém místě.“

Ten čtvrtfinálový neúspěch byl možná i vyvrcholením toho, co naznačovala naše sportovní forma již po skončení reprezentační přestávky. Připomeňme, že Lovci v odvetné části dosáhli na nelichotivou bilanci šesti porážek v řadě..

„Už vstup do soutěže začátkem února mnohé naznačil. Kromě prvního zápasu s Kopřivnicí a posledního s Novým Veselím jsme všechny ostatní prohráli. A ty zápasy měly podobný charakter, kdy jsme nezvládli především závěrečnou desetiminutovku hry. Těmi porážkami jsme se dostali do herní nepohody a nevyvedlo nás z ní ani čtvrtfinále.“

Ke čtvrtfinálové sérii se pojďme nyní podívat o kousek podrobněji. Po úvodním víkendu v Praze byl stav série 1:1, jak ty zápasy zpětně hodnotíte?

„První utkání nevyšlo bohužel vůbec našim brankářům, chyběly nám jejich zákroky a jejich pomoc. Protože na třicet jedna vstřelených branek na hřišti soupeře by se rozhodně prohrávat nemělo. K tomuto číslu nastřílených gólů jsme se mimochodem v těch dalších zápasech už většinou ani nepřiblížili.

Druhý zápas přinesl z naší strany velmi dobrý vstup, agresivně jsme bránili. Za mne jsme byli v celém jeho průběhu o kousek lepší než soupeř, ale nedokázali jsme ho dovézt do vítězného konce. V sedmičkovém rozstřelu nám pak naštěstí brankáři „vrátili“ horší výkon ze sobotního dne, chytili hned tři sedmičky a my jsme si tak do Lovosic odvezli potřebné vítězství.“

Tou výhrou jsme vlastně smazali nevýhodu z postavení na páté příčce a úvodních duelů na hřišti soupeře. Nakonec jsme ale zisk nedokázali v domácím prostředí vůbec využít..

„Ani v jednom z těch utkání jsme neměli osobnost, která by strhla vítězství na naši stranu. Naši hráči měli obrovské herní výkyvy a jen málokdo, bohužel to platilo i u nositelů výkonnosti, se přiblížil svému standardnímu výkonu. Oproti tomu klíčoví hráči Dukly zahráli lépe a k tomu se přidal těžký nadstandard v podobě výkonu Tomáše Petržaly. To rozhodlo.“

Po oba dny byla hala Chemik našlapaná, diváci seděli i na schodech a to jsme už v Lovosicích dlouho nezažili. Asi i kvůli nim je nám líto, že jsme sérii nedokázali vrátit do Prahy.

„Skvělou kulisu nám vytvořili naši fanoušci už v těch prvních dvou duelech, vždyť v publiku tvořili polovinu všech diváků. A úžasní byli i v těch domácích zápasech. Za to bych jim zpětně chtěl moc poděkovat. Všem je nám líto, že si tuhle atmosféru nebudeme moct zopakovat i v semifinálové sérii, protože tohle k play-off rozhodně patří a sluší mu to.“

Na náš tým teď čekají zápasy zklamaných ve skupině o 5. – 8. místo. Jak se vlastně tahle série hraje?

„Čekají nás dvě série hrané pohárovým způsobem doma-venku. Soupeře ještě nemáme, čeká se na výsledek poslední čtvrtfinálové série mezi Plzní a Brnem. Pokud vyhraje Plzeň, střetneme se na úvod s Kopřivnicí, když Brno, čeká nás Nové Veselí. Máme teď čtrnáct dní na to, abychom se dokázali psychicky zvednout a kvůli našim fanouškům a partnerům zbývající zápasy co nejlépe odehrát, abychom obsadili aspoň páté místo.“

Jak to bude vypadat se složením týmu? Dá se očekávat, stejně jako u ostatních extraligových celků, že v kádru dojde ke změnám..

„Dojde a ve větším rozsahu, než je u nás obvyklé. Třeba co se týká odchodů, tak u některých hráčů to bylo již dopředu jasné. U jiných jsme váhali a ty poslední týdny tomu nepomohly. Ale určitě to není tak, že reagujeme jen bezprostředně na nevydařenou čtvrtfinálovou sérii, takhle to nefunguje.“

Kdy se dozvíme, k jakým změnám v kádru Lovců dojde?

„Včas. 🙂 Jeden příchod už jsme zveřejnili dříve a to v podobě návratu brankáře Artura Adamíka. Ty další budeme postupně zveřejňovat, některé smlouvy jsou před podepsáním a čekají nás ještě poslední pohovory s hráči. Můžu naznačit, že změny se budou týkat především postu spojek. Budeme se znovu snažit kádr doplnit tak, abychom konečně našli osobnost týmu, která nám chybí.“

Tři semifinalisté letošního ročníku extraligy jsou známi: podle očekávání se jimi stala Karviná a Zubří, k nim se přidala Dukla. Nerozhodnutá je stále série mezi Plzní a Brnem, co říkáš na její průběh?

„Plzeň má od února velmi těžký a nabitý program, to se na jejich výkonu zřejmě podepsalo. A Brno má kvalitní kádr a rozhodně v základní části zůstalo za svým očekáváním. Ve čtvrtfinále ukazuje, že se s ním musí počítat a sám jsem zvědavý, jestli se jim výborně rozehraná série podaří dotáhnout do konce. Viděl jsem dva zápasy a musím konstatovat, že v současné chvíli hrají bezchybně a účelně.“

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: