Na Brno už může každý!

Extraliga házené, 18. kolo:

HK FCC Město Lovosice – SKKP Handball Brno,
sobota 12. února od 17:00

Brno je týmem, který nám dlouhodobě nevoní. Od roku 2019 se nám podařilo zvítězit s Brnem pouze jednou ze šesti pokusů a to v loňské sezóně na domácím hřišti. V podzimní části jsme na hřišti soupeře prohráli 30:29, ale nutno uznat, že většinu utkání to byl náš tým, který tahal za kratší konec.

Každopádně náš soupeř nevstoupil do jarní fáze úplně jistě a v obou svých duelech si odvezl ze hřišť Frýdku-Místku a Maloměřic pouze bod. Oba tyto týmy jsou ve spodní části tabulky, takže určitě jde o ztrátu. Pokud bychom nahlédli do tabulky z posledních 5 utkání obou týmů, tak Lovcům by patřilo 5. místo se ziskem 6 bodů a Brnu hned místo za námi se ziskem 5 bodů.

Lovci budou chtít dát zapomenout na blamáž z posledního kola budou mít velkou motivaci k vítězství. To samé však platí pro našeho soupeře, který po zisku bodu v posledních dvou venkovních utkání bude toužit po plném počtu. Nahrávat nám může fakt, že Brno dnes na domácím hřišti od 18 hodin hostí silné Zubří, které by je mohlo stát hodně sil a následně mají pouhý jeden den na přípravu pro utkání s Lovosicemi.

Tabulka a výsledky:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/extraliga

Hráč ke sledování:

Střední spojka Martin Kocich je velmi šikovný házenkář, který tvoří útočnou hru Brna. Rychlé nohy a velký rozsah pohybu se schopnostmi schovat střely za obránce, tak aby je brankář špatně viděl z něj dělají jednoho z nejnebezpečnějších hráčů našeho soupeře. S 52 brankami jde o druhého nejlepšího střelce Brna.

Komentáře před zápasem:

Martin Hríb, trenér: „Čeká nás zápas, který pro nás při pohledu na aktuální tabulku bude hodně podobný situaci před střetnutím proti Kopřivnici. Znovu budeme bojovat tzv. o čtyři body a znovu po nepovedeném zápase. Ale podobně je na tom i Brno, které si určitě chtělo z Maloměřic odvézt oba body. My budeme chtít odčinit jedno gólovou porážku proti tomuto soupeři, kde jsme na podzim chtěli bodovat. Naším cílem je se zaměřit hlavně na naši hru a potvrdit, že z Lovosic se body nevozí. A zároveň poděkovat fanouškům, kteří nás byli podpořit v Praze proti Dukle a kteří věřím dorazí i v sobotu na zápas s Brnem.“

Jiří Motl, křídlo: „V sobotu na naší palubovce přivítáme pro nás v poslední době nepříjemného soupeře z Brna. V tomto utkání se budeme snažit odčinit poslední porážku, kterou jsme utrpěli na Dukle, protože na domácí palubovce rozhodně nechceme ztrácet body. V utkání s Brnem budeme muset zlepšit obranu, abychom pomohli našim gólmanům, budeme se muset vyvarovat zbytečným ztrátám v útoku a rovněž musíme zlepšit střelbu z vyložených pozic. Toto je cesta k úspěchu, aby důležité dva body, které nám pomohou v boji o první čtyřku, zůstaly v Lovosicích.“

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: