Lovci si poradili s oslabeným Jičínem

V rámci 8. kola Lovosice přivítali na domácí půdě oslabeného soupeře z Jičína. Soupeř dokázal dlouho dobu srdnatě vzdorovat, nakonec však Lovci dokázali soupeře přehrát. Ziskem dalších dvou bodů jim tedy i nadále držet krok se špičkou ligy a patří jim slušná třetí pozice!

8.kolo, extraliga mužů:

HK FCC Město Lovosice – HBC Ronal Jičín
34:28 (17:15)

Jičín do Lovosic přicestoval s okleštěnou sestavou a dokázali s domácím týmem poměrně dlouhou dobu držet krok. Minimálně první polovina utkání ukázala vyrovnanou partii. Výborně zachytal hostující brankář David Machalický, který dlouhou dobu držel prapor jičínských házenkářů. Lovosický val, však do druhého poločasu vstoupil velice zodpovědně a hostující tým nedokázal jejich nástup zachytit. Velkou váhu hrál i rozdíl v šířce kádru. Lovci disponovali větším počtem hráčů, kteří zasáhli do děje utkání, a to byl jeden z klíčových faktorů, proč domácí zvítězili. 

Pokud se podíváme na utkání statisticky, tak Lovci měli velký problém se prosadit střelbou z dálky. Pouhé 3 střely z celkových 14 pokusů skončily gólem. Tak nějak víme, že v této části hry máme problémy delší dobu a je potřeba to zlepšit. Nicméně pozitivum je, že se nám velmi často daří vypracovat stoprocentní gólové příležitosti, zejména díky dravosti našich spojek a to opakovaně. Pochvalu zaslouží oba naši brankáři ve spolupráci s obranou dokázali zlikvidovat 47% střel soupeře a to je velmi vysoké číslo.

Sestavu a statistiky z utkání můžete prostudovat na webu:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/extraliga/detail/zapas/adfc4238-17c6-49c4-b503-deaf937cd3d5

Děkujeme všem fanouškům, kteří s námi byli ve sportovní hale, vážíme si toho! Samozřejmě děkujeme všem, kteří nám drželi palce i na dálku. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře po utkání: 

Roman Jelínek, trenér Lovosice: “Já jsem spokojený s výsledkem, dva body v domácím prostředí bereme. Nespojenost panuje s předvedeným výkonem, zejména v útočné fázi, což se s námi táhne od utkání v Brně. Strašně se nadřeme na každou branku, chybí mi tam klid a vytratil se nám rychlý útok z druhé a třetí vlny na čemž zapracujeme. Bohužel se nám opakuje situace, kdy při zisku míče uděláme technickou chybu nebo nedáme jasnou brankovou příležitost. Chybí mi tam takový ten chtíč zabijáka, kdy máme šanci odskočit na rozdíl pěti, šesti branek, my polevíme a nedáme. Spokojenost panuje s tím, že se nám podařilo protočit a celou šířku našeho kádru a troufám si říct, že to nakonec rozhodlo. ”

David Kylíšek, spojka Lovosice: „My jsme věděli, že s Jičínem se hraje špatně, je to náš dlouholetý a víme, že se nikdy nevzdává. Vždycky byli a budou nepříjemný soupeřem, ať jsou v jakékoliv sestavě, což se dneska potvrdilo. My chtěli dneska ukázat, že jsme dominantní tým, což se nám nedařilo dlouho potvrdit, protože hlavně díky Machalickému byli pořád na dostřel. Nakonec šířka kádru rozhodla a dokázali jsme to urvat v náš prospěch.“

Aleš Babák, trenér Jičín: „Gratulujeme domácím k zaslouženému vítězství. My jsme před tímto utkáním měli velký strach a respekt, protože nám chybělo 6 až 7 hráčů z našeho běžného kádru. Mám radost z prvního poločasu, kde se nám dařilo hrát vyrovnanou partii. Neustále jsme se drželi na dostřel a chvílemi i vedli a tím brkali domácím na nervy. S průběhem druhého poločasu už nám odcházeli síly a neměli jsme moc prostor ke střídání. Dneska se představili 2 až 3 hráči, kteří dali svoje premiérové extraligové góly, takže s ohledem k naší situaci náš dnešní výkon snese velmi dobré parametry.“

David Machalický, brankář Jičín: „Gratuluju domácím k vítězství. Myslím si, že s množstvím mladých hráčů a celkové sestavě, v které jsme tu byli se nám podařilo odehrát velmi dobré utkání. O to víc mě mrzí předešlé zápasy, které se nám nepodařilo tímto způsobem odehrát a myslím si, že jsme mohli mít víc bodů.“

 

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: