Na nového prezidenta podporujeme Jana Schneidera

V sobotu 13. března proběhnou mimořádné volby do vedení Českého svazu házené. Přečtěte si vyjádření ředitele našeho klubu Vojtěcha Srby k nadcházející důležité události pro náš sport.

Českou házenou čekají o víkendu předčasné volby do vedení svazu. Jaké jsou hlavní důvody, že současné vedení, ve kterém působíte jako člen exekutivy, nedokončilo svoje volební období?

„Bohužel se v průběhu času objevilo, že máme každý z nás diametrální rozdíl na to, kam bychom házenou jako svaz měli směrovat. Celé to pak vyvrcholilo v lednu.“

Na místo prezidenta jsou 3 kandidáti: Ilona Hapková, stávající členka exekutivy, Jan Schneider a jako poslední zveřejnil svoji kandidaturu reprezentant Ondřej Zdráhala. Koho bude náš klub ve volbách podporovat a proč?

„Naši podporu má určitě Jan Schneider. Má dostatečné zkušenosti napříč podnikatelskou, manažerskou a politickou sférou. Navíc je to člověk, který se v házenkářském prostředí pohybuje dlouho. Má zkušenosti jak z malého tak velkého klubu, má dostatečný přehled.“

A proč naopak nepodpoříte zbývající dva kandidáty?

„Začnu Ilonou Hapkovou. Při vší úctě k jejím mezinárodním aktivitám a zkušenostem to pro mne není osobnost, která by byla dostatečně silná na to, aby mohla řídit svaz. To si za tři roky společné práce v exekutivě troufám říci. Ilona je skvělý odborník na metodiku, ale na pozici prezidenta potřebujete širší záběr.

Ondru rozhodně uznávám jako skvělého hráče. A pevně doufám, že pokud neuspěje ve volbě na prezidenta, že se přihlásí jako kandidát do exekutivy. Po delší době v něm vidím osobnost, která by mohla být pro náš sport přínosem.“

Zatímco klub podporuje Jana Schneidera, trenér Lovců Jan Landa vyjádřil podporu jedné z kandidátek na prezidentku Ilonu Hapkovou..

„V tomto směru je to jeho právo a já jeho názor plně respektuji. Dnes máme naštěstí dobu, kdy každý může vyjádřit svobodně to, co si myslí. Není to nic, co by mezi nás stavělo nějaké překážky v další práci, s Honzou mám určitě nadstandardní vztah.“

Pokud vás zajímají vize Jana Schneidera, který bude mít ve volbách do nového vedení naši podporu, můžete si je přečíst na webových stránkách nebo FB profilu.

Kategorie: aktuality, tým "A"