Další dva body pro Lovce, porážíme Maloměřice

Ani jednou se v letošní sezóně nestalo, aby se z domácího utkání Lovců nevyklubal pořádný nervák. Aspoň na chvíli vydechnout si tak mohli fanoušci v duelu s Maloměřicemi, který jsme přesvědčivě vyhráli rozdílem třinácti branek.

18. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – SHC Maloměřice Brno
39:26 (20:13)

statistiky

Lovosičtí fanoušci se poprvé v sezóně dočkali poklidného domácího střetnutí. Vyrovnaný průběh byl vidět pouze v začátku střetnutí, když v 11. minutě hostující Koubek srovnával na 6:6. Domácí Lovci díky zlepšené obraně a změně obranného stylu dokázali získávat míče a v útoku zvýšili efektivitu střelby. Po dvaceti minutách odskočili na 12:7 a ještě do poločasu si vypracovali sedmibrankové vedení.

O definitivním osudu zápasu rozhodl vstup do druhé půle. Během čtyř minut nasázeli domácí Maloměřicím další čtyři branky a zbytek střetnutí pak probíhal v poklidném tempu. V konečném součtu Lovosice zvítězily 39:23 a potvrdily tak roli favorita.

Do konce základní části čekají na naše hráče čtyři těžké zápasy, ze kterých bude potřeba získat co nejvíce bodů. V dalším kole jedeme v sobotu 20. února na palubovku Jičína. Budeme rádi, když nás opět na dálku podpoříte, tak jako tomu bylo v duelu proti Maloměřicím. Děkujeme! JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Komentáře po utkání:

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „Prvních deset patnáct minut bylo z naší strany trošku nervózních. Pak jsme ale změnou obrany na 1:5 donutili soupeře hrát jinak a nenechat nás uspat pomalejší házenou. Ještě do konce poločasu jsme získali jedenáct míčů a to rozhodlo. Zaktivnili jsme obranu a tak jak jsme si před zápasem společně řekli, tak nám i utkání vyšlo. Šanci navíc dostali všichni hráči a všichni odvedli dobrou práci.“

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno: „Velmi smutný projev z naší strany, o výsledku ani nemluvím. Cítil jsem z projevu hráčů hroznou křeč, ještě ve 13. minutě jsme hráli vyrovnaně, ale v dalších minutách jsme zbytečně sami sebe dostávali pod tlak. Tým jako by si přestal věřit. Nebyla vidět žádná pohoda, snaha se poprat o výkon a navázat na dobrý úvod střetnutí. Inkasovali jsme z rychlých protiútoků, dělali chyby v obraně a přestali si pomáhat. Výkon neodpovídá tomu, jaký herní projev družstva by měl být. Je to pro mne zklamání a selhání v týmové výkonností. Nikdo z hráčů nebyl schopný pozvednout tým a poprat se o výsledek.“