Smutná extraliga bez diváků: Lovci hostí v šestém kole Duklu

Bez atmosféry a trochu smutně budou probíhat nejbližší kola mužské STRABAG Rail extraligy. Naši házenkáři v předehrávaném utkání šestého kola hostí tým Dukly Praha.

6. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha,
středa 7. 10. od 18 hodin

Čtvrtý zápas Lovců letošního ročníku bude probíhat za zavřenými dveřmi, tak jak to stanovují aktuální opatření vyhlášená v rámci stavu nouze. Otázkou bude, kdo se tak s prázdnými tribunami vypořádá lépe.

Na naše házenkáře čeká tradiční pražský rival Dukla Praha. Ta má za sebou o jeden zápas více než naši házenkáři s bilancí jedné výhry (nad Maloměřicemi), jedné remízy (v Jičíně) a dvou porážek (v Zubří a doma proti Kopřivnici). Tým před sezónou opustily dvě opory v podobě spojky Vojtěcha Patzela (Karviná) a pivota Víta Reichla (Německo). Zranění nedovoluje zapojení ani rozehrávače Jakuba Svitáka. Nejlepšími střelci Pražanů v dosavadních odehraných kolech jsou spojka David Šůstek a mladší bratr nyní již ostrostřelce Karviné Vojty, Jonáš Patzel (oba shodně 14 branek). Jen o branku méně pak nastřílel kanonýr Matěj Klíma. Tradiční oporou našeho středečního soupeře je brankář Tomáš Petržala, který se drží na třetím místě v počtu zákroků extraligových brankářů.

Kompletní vizitku soupeře čtěte na stránkách ČSH zde.

Naši Lovci mají za sebou „klasické“ venkovní utkání na palubovce Karviné, kde po matném výkonu podlehli 25:32. Na tom, že utkání v Karviné patří mezi ta nevydařená, se v předzápasových komentářích shodli jak trenér Lovců Jan Landa i brankář Daniel Rangl, který v Dukle strávil řadu sezón. Ve středu tak budou mít lovosičtí šanci na reparát v domácím prostředí a my věříme, že i bez tradiční podpory fanoušků v zádech se jim povede mnohem lépe. Je otázkou, kolik kol a v jaké podobě extraliga v letošním roce stihne odehrát, a proto se každý bod počítá a především v domácím prostředí je potřeba vyhrávat.

Utkání budete moci sledovat tradičně prostřednictvím dvou informačních kanálů: onlajny.cz a Tvcom. Pokud se nám technicky podaří vše doladit a námi zakoupená technika bude již připravena, pokusíme se vám přenos z klubové kamery „zpříjemnit“ aspoň odborným komentářem, abyste tak měli možnost být „více“ u dalšího boje Lovců v nejvyšší domácí soutěži.

Utkání začíná v hale Chemik ve středu 7. října od 18 hodin. Budeme moc rádi, pokud nás ze svých domovů aspoň v tomto provizorním režimu na dálku podpoříte. Děkujeme, JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře před utkáním: 

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „Po sobotním nepříliš povedeném zápase s Karvinou přichází šance na reparát v podobě domácího zápasu s Duklou Praha. Jsem přesvědčený, že k nám přijede nažhavený soupeř, který si bude chtít vzít „ztracené domácí body“ z posledního zápasu proti Kopřivnici zpět. Dukla má mladý, ale velice talentovaný tým s kvalitními spojkami Klímou a Patzelem, na které si určitě budeme muset dát pozor. Nicméně taktické porady či videorozbory jsou úplně k ničemu, pokud týmu chybí nadšení, vášeň a radost ze hry, jako tomu bohužel bylo v posledním zápase. Cokoliv jiného než dva body by pro mě bylo zklamání, jelikož se jedná o domácí utkání a pokud chceme pomýšlet na jistotu v play-off, tyto zápasy musíme vyhrávat.“

Daniel Rangl, brankář HK FCC Město Lovosice: „Na středeční souboj proti Dukle se velmi těším. Uděláme vše pro to, abychom si po utkání v Karviné napravili reputaci a dva body zůstaly na domácí palubovce. Soupeř prochází generační obměnou a stále se vypořádává s absencí tria Reichl, Sviták, Patzel. V minulém utkání si oba týmy připsaly prohru, tudíž očekávejme souboj o napravení herní pohody a nabytí sebevědomí. Dukla se tradičně bude spoléhat na dobrou obranu s Tomášem v brance a přechod do brejků. Na spojce se představí za mě nejlepší spojka ligy Klíma, kterého bude potřeba eliminovat. My se musíme poučit z posledního utkání, zvýšit agresivitu v obraně, tahat dopředu a hrát svou hru ve trpělivě dále. Bojovnost, agresivita a hlad po gólech bude klíč k úspěchu. Naši fanoušci nás bohužel teď podpořit nemohou, takže to bude jen na nás. Nic jiného než dva body ale neberu.“

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Další těžký venkovní zápas, soupeř letos hodně posílil a má ambice vrátit se do bojů o špičku. My si musíme uvědomit, že každý zápas může náš mladý tým o kousek posunout, a na tom je třeba pracovat. Máme potenciál, ale zatím nám chybí potřebná kvalita a zkušenosti, a proto musíme využít každý trénink a zápas k tomu, abychom se pomalu posouvali dál.“