Plzeň porážíme po 3 letech!

Hrozivou bilanci vzájemných zápasů a především šňůru porážek dokázali v sobotním zápase proti Plzni ukončit lovosičtí házenkáři. V dramatickém duelu zdolali svého soupeře brankou v poslední vteřině.

4. kolo Strabag Rail Extraligy:

HK FCC Město Lovosice – Talent tým Plzeňského kraje
33:32 (15:18)

Ve hře Lovců byla v prvním poločase dvoutýdenní tréninková pauza znát. Často ztráceli míče a Plzeň toho dokázala dokonale využít, když byla navíc její hra podpořena jistým Herajtem v brance. Západočeši si postupně budovali náskok, který ve 21. minutě po brance Chmelíka narostl pro Lovce na hrozivých šest branek (8:14). Poločas nakonec vyzněl lépe pro Plzeň v poměru 18:15.

Ani začátek druhého poločasu nevypadal pro domácí o moc lépe. V přesilovce snížil sice Motl na 16:18, ale v dalších pěti minutách se třikrát prosadili hosté a znovu si tak vybudovali bezpečný náskok 21:16. Pak jako by se Lovci probudili a povzbuzeni velmi dobrými zákroky Hrdličky v brance pomalu stahovali náskok. Ve 39. minutě nová akvizice Lovosic Jonsson snižoval již na 20:21. Od té doby bylo k vidění drama, ale srovnat se Lovcům podařilo až v 52. minutě na 27:27. Závěrečné minuty již byly o štěstí. Za stavu 32:32 udělala Plzeň technickou chybu a v již avizované pasivitě vteřinu před koncem Kupa vstřelil vítězný gól domácích.

Vítězství je pro nás velice cenné. Většina týmu si prošla onemocněním novým typem koronaviru, který Lovce zcela vyřadil ze hry na celé dva týdny. Organismus oslabený nemocí pak dostal v zápase proti jednomu z aspirantů na mistrovský titul hodně zabrat. Jsme moc rádi, že jsme nakonec dokázali vítězství zlomit na naši stranu a věříme, že dva body podpoří Lovce v jejich dalších bojích a náročném programu, který na ně čeká.

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl – Holubec 4, Kupa 4, Motl 9/1, Bouček 1, Kovář, Trkovský 3, Keso 1, Zourek, Stach, Heřmanovský, Jahn, Kylíšek 1, Malý 4, Jonsson 6, Kupa 4.

Nejlepší střelci Plzně: Chmelík 6, Douda 6, Šafránek 4
7m hody: 2/1 – 2/1, vyloučení: 3 – 6, rozhodčí: Kozler, Zych, diváků: 420.

Komentáře po utkání:

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „Jsme strašně šťastný, to je první myšlenka, která mne teď napadá. V prvním poločase jsme nadělali ohromné množství technických chyb, možná to zapříčinila i ta čtrnáctidenní tréninková absence. Neustále nám soupeř utíkal z minus tři na minus pět a my jsme to nebyli schopni zlomit. Když už jsme se dokázali dostat na dostřel, udělali jsme v útoku nějakou hloupost. Ve druhé půli se naše hra zlepšila jak v obraně tak v útoku. Dostali jsme do naší hry trošku víc klidu a ukázalo se, že tým má velkou vnitřní sílu.“

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: „Zažili jsme v podstatě druhé stejné utkání jako před týdnem s Kopřivnicí. V zápase si vypracujeme náskok, máme jej čtyřicet minut pod kontrolou, ale pak je naše hra profesorská, jako by se nemohlo ve zbytku střetnutí nic stát. Nedokážeme odskočit na větší brankový rozdíl a soupeře pořád držíme ve hře. Přitom všichni víme, že rozdíl čtyř gólů neznamená v házené vůbec nic. Kvalita soupeře a jeho nadšení nám ukázalo, že hrát dvě třetiny utkání prostě nestačí.“