Lovce čeká poslední kolo s fanoušky, aspoň prozatím

Po vyhlášení stavu nouze, který čeká na celou Českou republiku od nedělní půlnoci, již nebude možné při sportovních zápasech přítomnost fanoušků v hledišti. O tomto víkendu tak mají všichni házenkářští příznivci možnost na nějakou dobu naposledy shlédnout živě extraligové utkání.

5. kolo STRABAG Rail extraligy:

HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice,
neděle 4. 10. v 10:30

„Naposledy“ před zaplněnými tribunami se tak extraligové celky představí o tomto víkendu v rámci pátého kola STRABAG Rail extraligy. Naše házenkáře čeká cesta na sever Moravy, když se v neděli představí na palubovce HCB Karviná.

Lovce stejně jako všechny ostatní čeká sice páté kolo, ale při pohledu na extraligovou tabulku zjistíme, že jen 5 týmů z 12 má odehrány všechny čtyři předchozí duely. Jedním z nich je i nás nejbližší soupeř Karviná, která ve středu dohrávala čtvrté kolo před televizními kamerami. Svěřencům trenéra Michala Brůny se v utkání v Kopřivnici vůbec nepovedl druhý poločas. Přestože Baník vedl v poločase 12:10, ve druhé půli střelecky propadl a nakonec si z Kopřivnice veze porážku 20:27. Pro Karvinou to byla vůbec první prohra v letošní sezóně, předtím si připsala 3 vítězství (nad Jičínem, Hranicemi a Zubřím). Nejlepším střelcem soupeře je Vojtěch Patzel, který v každém utkání soupeři nastřílel hned osm branek. Kanonýr Karviné přitom přišel do týmu až pro tuto sezónu po přestupu z pražské Dukly, ale od startu extraligy ukazuje, jak platným hráčem pro svůj nový tým bude. Zdatně mu sekunduje český reprezentant Dominik Solák, který má na svém zatím kontě 18 gólů. Ten je zároveň nejlepším střelcem z prostoru sedmiček v karvinském dresu, když ve čtyřech odehraných zápasech proměnil 6 svých pokusů. Dominik je ale také velmi platným hráčem v obraně, o čemž svědčí také jeho prozatímní „vedení“ v tabulce trestů extraligových hráčů.

Vizitku našeho nedělního soupeře na stránkách Českého svazu házené čtěte zde.

Naši házenkáři po sobotním vydařeném závěru zápasu proti Plzni dostali jeden den volna a v pondělí během státního svátku se již hlásili na prvním tréninku tohoto týdne. Trenérskému duu Jelínek – Landa jsou již k dispozici konečně také všichni tři brankáři a zdravotně se tým dostává po nedávné karanténě do větší pohody. V zápase proti silnému soupeři s tradičně vysokými ambicemi bude ale vedle zdravotních dispozic rozhodně potřebovat znovu také velkou dávku herního umění. Utkání se hraje v Městské hale v Karviné v neděli v tradiční čas 10:30, k zápasu pak Lovci cestují již v sobotu odpoledne vlakem.

Stejně jako v loňské sezóně, i letos budete moci naše hráče podpořit prostřednictvím onlajnů nebo přenosu na Tvcom. Děkujeme všem, kteří budou v neděli „s námi“, JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Ohlasy před utkáním:

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „Karviná je silné družstvo, které patří poslední roky zase ke špičce ligy. Před touto sezónou došlo v týmu k několika změnám, kdy odešli zkušení hráči Monczka, Zbranek, Chudoba a na trenérský post se posunul Brůna. Nicméně se nedá říci, že nějak výrazně oslabili, protože tým doplnili Mlotek a Patzel. Čekám, že to bude bojovné utkání podobné jaké jsme odehráli teď s Plzní. Karviná je velice silná ve hře 1 na 1 a těží z kvalitní spolupráce s pivoty. Vzadu nesmíme zapomenou na brankáře Marjanoviće, který dokáže předvádět velmi kvalitní výkony. V tomto zápase zvítězí to družstvo, které udělá méně chyb, bude proměňovat střelecké příležitosti a prokáže větší vůli po vítězství.“

Jiří Bouček, spojka HK FCC Město Lovosice: „V neděli nás čeká první venkovní zápas a to hned v Karviné, se kterou jsou utkání vždy velmi vyhrocená. Soupeř disponuje dobrou agresivní obranou podporovanou velmi dobrými brankáři. Musíme si dát pozor na souhru s pivotem a na Patzela, který už se v karvinském týmu aklimatizoval. Očekávám, že to bude tvrdý boj a budou rozhodovat maličkosti. Jsme jako tým na vítězné vlně, kterou chceme prodloužit i v Karviné, které nedáme nic zadarmo.“