Se Zubřím získali Lovci cenné dva body

Třináctka byla pro Lovce šťastným číslem. Ve STRABAG Rail extralize a jejím třináctém kole totiž dokázali zdolat favorizované Zubří.

13. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – HC Robe Zubří
30:25 (15:14)

Lovosičtí házenkáři konečně dokázali dotáhnout do vítězného konce utkání se silným soupeřem a první takový skalp si připsali v zápase proti Zubří. To bylo jen o skóre druhé v tabulce a v Lovosicích chtělo natáhnout sérii zápasů bez prohry. Tu načali Valaši ve 2. kole extraligy, kdy na domácí palubovce přivítali náš tým a po boji Lovce porazili 28:26.

Tentokrát si ale na lovosických házenkářích zuby vylámali. Přestože zranění limitovalo zkušené Boučka s Motlem, znovu se prosazovali mladíci. Nejvýraznější postavou zápasu byl věkem ještě stále dorostenec (!) Jarda Trkovský. Ten byl autorem šesti z prvních sedmi branek Lovců a podílel se na vyrovnaném prvním poločase. To stejné se dá říci o brankáři Danovi Ranglovi, kterého sobotní duel zastihl ve velmi dobré formě. První poločas zápasu byl maximálně vyrovnaný. S minimálním náskokem 15:14 pak do šaten odcházeli Lovci, když již po čase proměnil nařízenou sedmičku Trkovský.

Skvěle jsme vstoupili do druhé půle a třemi brankami v řadě jsme odskočili Zubří na 18:14. Naposledy se Zubří dokázalo těsně přiblížit ve 42. minutě (19:18), ale následovala hned čtyřgólová šňůra Lovců a 11 minut před koncem jsme vedli 23:18. V hale Chemik se tak začalo rodit velké překvapení. Dvě technické chyby Lovců v řadě, které Zubří nemilosrdně potrestalo snížením na 26:22, ještě pro hosty vykřesaly naději. Na každý gól hostí jsme ale dokázali brankově odpovídat a po zásluze tak střetnutí dovedli do vítězného konce.

I přes 9 branek velmi dobře hrajícího Tomáše Řezníčka si tak Zubří na své konto připsalo druhou letošní porážku. Důležité vítězství teď Lovci musí potvrdit ve dvou zápasech proti brněnským celkům: za týden v Brně (se kterým jsme v zápasech v Lounech prohráli) a o týden později zakončíme rok 2019 doma s týmem Maloměřic. Střetnutí se hraje v sobotu 21. prosince od 11 hodin a pro každého fanouška máme připraven dárek v podobě kalendáře Lovců.

Děkujeme všem za podporu! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Sestava a branky Lovců: Rangl, Hrdlička, Günl – Holubec 1, Kupa 3, Motl 3, Bouček, Jelínek 5, Bičiště, Trkovský 13/4, Konárik, Semerád, Jonáš 2, Karlovec, Malý 3.

Nejlepší střelci Zubří: Řezníček 9, Šustáček 3, Dořičák 3
7m hody: 4/4 – 0, vyloučení: 2 – 7, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 433.

Komentáře po utkání:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Mně se zápas konečně hodnotí dobře, hlavně kvůli hráčům jsme už takový zápas potřebovali. Odehráli jsme několik kol, kdy jsme předvedli dobrý výkon, ale vždy nám chyběl krůček k bodovému zisku. Dnes klobouk dolů před našim týmem, i v okleštěné sestavě hráči nechali na palubovce vše a myslím, že jsme si vítězství dnes určitě zasloužili. Předvedli jsme taktický výkon, dodrželi jsme všechny věci, které jsme si řekli. A byli jsme hladovější po vítězství, nedovolili jsme soupeři překlopit výsledek na jeho stranu. Jsem na náš tým pyšný.“

Daniel Rangl, brankář HK FCC Město Lovosice: „Jsme šťastný, že se nám zápas konečně podařil dotáhnout do vítězného konce. Už to bylo v této sezóně frustrující, protože jsme ve spousta zápasech vedli a nebyli jsme schopni ve druhém poločase utkání dotáhnout k bodům. I z tohoto zápasu si musíme vzít ponaučení, že i v utkáních s týmy, které jsou o hodně bodů před námi, dokážeme dotáhnout do vítězného konce. Máme mladý tým, kluci už se začínají otrkávat a určitě nejsme v tabulce tam, kde bychom chtěli být. Tohle doufám bude první krok k tomu, abychom měli jistotu play-off. Bodů už jsme ztráceli dost.“

Dušan Poloz, trenér HC Robe Zubří: „Chci pogratulovat k zaslouženému vítězství domácích. My jsme dnes nepředvedli výkon odpovídající našemu postavení v tabulce. Neměli jsme se v zápase o co opřít, nedokázali jsme ubránit nejlepšího hráče Trkovského. Do toho nám nefungovala obrana ve spolupráci s brankáři. Rychlý útok jsme v podstatě nehráli a na postavenou se zápas vyhrát nedal. Ve všech fázích jsme byli v podstatě horší. A do toho jsme neustáli pocitově vítězství z minulého kola proti Plzni.“

Tomáš Říha, pivot HC Robe Zubří: „Jsem zklamaný a hlavně za sebe, protože jsem nedokázal udržet obranu. Z té my v zápasech především vycházíme. Dnes jsme od začátku propadali a nedokázali jsme od začátku ubránit Trkovského. To byl největší problém a díky tomu jsme nedokázali se soupeřem držet vyrovnaný průběh. Dostali jsme facku a doufám, že se z toho poučíme.“