Autor fotografie: Robert Grim.

Na závěr roku 2019 Lovci přestříleli Maloměřice

V závěrečném zápase letošního roku jsme přivítali v domácí hale tým Maloměřic. Stejně jako na podzim jsme si proti tomuto soupeři připsali jednoznačné vítězství.

15. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – SHC Maloměřice Brno
38:23 (21:17)

Závěrečné utkání na severu Čech bylo bohaté na branky. Maloměřice získaly v začátku zápasu vedení 3:1, poté se ale začala projevovat větší zkušenost našich hráčů, byť jsme byli oslabeni o některé své hráče včetně opory týmu Trkovského. Naši hráči v 6. minutě srovnali na 4:4 a od té doby byli na hřišti lepším týmem. Brankově jsme to ale dokázali vyjádřit až ve druhé půli. Hostující tým se dokázal ještě ve 35. minutě přiblížit na rozdíl dvou gólů (23:21), zbytek utkání byl již ale jasně v režii Lovců. Ti povolili soupeři za posledních 25 minut vstřelit pouhé dvě branky, sami pak gólovými sériemi získali jasnou převahu. V konečném součtu zvítězili nad Maloměřicemi podruhé v sezóně a připsali si na své konto šestou výhru v sezóně.

Další utkání čeká na Lovce (i všechny ostatní týmy) až po reprezentační přestávce vyplněné ME v Rakousku. V domácí hale pak přivítáme Nové Veselí 8. února, o týden dříve hrajeme na Dukle úvodní střetnutí roku 2020.

Děkujeme všem našim věrným fanouškům za celoroční podporu, přejeme krásné a klidné Vánoce a především hodně zdraví v Novém roce. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Günl, Rangl – Holubec 7, Kupa 5, Motl 5, Bouček 3, Jelínek 2, Bičiště, Kovář, Konárik 2, Jonáš 4, Karlovec, Jahn, Malý 10.

Nejlepší střelci soupeře: Osoba 7/1, Číž 5, Jirák, Kolář, Erbes, Popela po 2, Hliničan 2/1

7m hody: 1/0 – 4/3, vyloučení: 5 – 5, rozhodčí: Barták, Hladký, diváků: 351.

Komentáře po utkání:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „My jsme splnili základní úkol a to získat dva body. Poté co jsme nezvládli další venkovní zápas, tak tyhle body jsme bezpodmínečně potřebovali i s ohledem na vývoj v tabulce. Pakliže chceme uvažovat o play-off, museli jsme dnes zvítězit. Dostat ale sedmnáct branek za poločas je prostě špatně, i když nám postupně z obrany vypadli všichni obranáři, takže jsme museli improvizovat. Klíčovým momentem bylo nasazení Boučka v obraně i to, že jsme na tom zřejmě fyzicky lépe. Bylo názorně vidět, co s týmem udělá, když se dostane do herní pohody s výrazným brankovým náskokem. Výsledek dobrý, dva body dobré a Maloměřicím děkuji za super utkání.“

Jan Hrdlička, brankář HK FCC Město Lovosice: „Věděli jsme, že nás soupeř bude chtít potrápit a začátek tomu také nasvědčoval. Dostali jsme trošku facku, abychom se vzpamatovali. První poločas jsme odskočili díky zvýšené agresivitě a to byl klíč k úspěchu. Na to jsme ve druhé půli navázali i díky rychlým útokům, kdy soupeři již trošku chyběla fyzička. Poslední zápas jsme si všichni užili a doufám, že budeme ve vítězné vlně pokračovat i v Novém roce.“

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno: „Víme, že Lovci nejsou úplně v optimální situaci, důkazem bylo zařazení Boučka do sestavy, který by v ideálním případě s ohledem na zranění spíš dostal volno. My jsme do zápasu vstoupili hezky, v začátku prvního poločasu nám nechyběl tah na bránu, přehrávali jsme i postupný útok, což nám většinou dělá problém. Hořeli jsme na obraně, bylo vidět, že soupeř má velmi dobrou hru jeden na jednu. Hloupými chybami jsme si nechali odskočit soupeře našimi chybami už v prvním poločasu. Druhý poločas byl z naší strany výrazně horší, vypadl nám útok a myslím, že to je daň za to, že máme velmi mladý zápas a stále sbíráme zkušenosti. Chyběli nám zkušení Horák, Jung, zatímco zkušení soupeř si s vlastním oslabením dokázal poradit. Poděkoval bych našim brankářům, kteří odvedli velmi dobrou práci, i když jim obrana moc nepomáhá.“

Jakub Koňařík, brankář SHC Maloměřice Brno: „Utkání jsme nezačali špatně. Zápas se začal lámat ve druhé půli prvního poločasu, kdy jsme vypadli v obraně. Ve druhé půli nás mazal Honza Hrdlička, kterému jsme nemohli dát gól a Lovci nás pak zcela rozebrali. Super fanoušci, atmosféra v hale, tak jako je tady v Lovosicích vždy.“