Autor fotografie: Ivan Pilát, Kopřivnice.

Další těsný zápas vyzněl pro Lovce znovu bez bodu

Další zápas z kategorie “nešťastných” a “těsných” odehráli naši házenkáři. Po prohře o jedinou branku na palubovce Kopřivnice si připsali osmou porážku v sezóně.

12. kolo STRABAG Rail extraligy:

KH ISMM Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice
30:29 (15:17)

Lovci nastoupili do zápasu se základní sestavou plnou mladíků: na křídlech Karlovec s Konárikem, na spojkách Trkovský s Kupou a na pivotu Holubec. Ty doplňovali zkušení Jonáš a Rangl v brance. V naší sestavě chyběli zkušení Bouček, který do Kopřivnice vůbec neodcestoval a pouze na lavičce celé střetnutí sledoval nejlepší střelec extraligy Motl. Ten do zápasu nezasáhl (s výjimkou jedné sedmičky) a jeho zkušenosti v konečném účtování k bodovému zisku zcela jistě chyběly.

Mladíci v našem dresu načali utkání velmi dobře a soupeře svým výkonem zaskočili. Po počáteční remíze 2:2 následovala čtyřgólová šňůra našich hráčů a po brance Trkovského na 6:2 pro Lovce trenér domácích vybíral první oddechový čas již ve 12. minutě. Nutno podotknout, že Lovcům k dobrému výsledku v první půli pomohl výborný Rangl v brance a k jeho zákrokům se přidalo i štěstí při některých zakončení Kopřivnice. Lovci vedli téměř po celou první půli rozdílem 3 branek, až v závěrečných dvou minutách se domácím podařilo zkorigovat na 15:17.

Ve druhém poločase se oba celky pravidelně střídaly ve skórování. Vedení na své straně udrželi Lovci až do 50. minuty (26:25 pro náš tým). Dvě branky v řadě překlopily následně vedení na stranu Kopřivnice. Ta jej nakonec udržela až do závěrečného hvizdu, po kterém na ukazateli svítil výsledek 30:29.

Ve druhé půli jsme se bohužel nevyvarovali většímu množství technických chyb, které Kopřivnice nemilosrdně trestala. A i když jsme na horké palubovce dokázali vstřelit 29 gólů, znovu to na body nestačilo. Nicméně odehrané utkání slibuje naději do budoucna. Mladíci předvedli, že v útočné fázi se dokáží vyrovnat zkušenějšímu soupeři a pokud se nám podaří zlepšit obrannou část, věřím, že konečně začneme i v těchto utkáních bodovat.

V dalším střetnutí přivítáme na naší palubovce lídra soutěže ze Zubří, který ve 12. kole přesvědčivě porazil úřadujícího mistra z Plzně 25:17. Zápas tak slibuje hodně zajímavou podívanou a my věříme, že nás fanoušci dorazí podpořit v hojném počtu. Děkujeme za podporu na dálku ve včerejším střetnutí. JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl, Günl – Holubec 2, Kupa 8/1, Jelínek 4/1, Bičiště, Trkovský 7/1, Konárik 1, Semerád, Jonáš 2, Karlovec 1, Jahn 3, Malý 1.

7m hody: 5/2 – 5/3, vyloučení: 3 – 7, rozhodčí: Kozler, Zych, diváků: 511.

Komentáře po utkání: 

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Na začátku bych chtěl určitě poděkovat Kopřivnici za vstřícný krok, že nám vyšla vstříc s časem zápasu, protože jinak bychom nestíhali návrat domů. Gratuluji samozřejmě k zisku dvou bodů, ale tentokrát znovu zopakuji, že spíše ke šťastnějšímu než lepšímu, protože si myslím, že zápasu by určitě slušela remíza, kterou jsme si zasloužili. Měli jsme výborný vstup do utkání, ale pak jsme pustili soupeře nahoru a ve druhém poločase už to byl boj o každou branku, myslím si, že pořád platíme nějakou daň z nezkušenosti, děláme naivní chyby a doplácíme na úzký kádr.”

Lubomír Veřmiřovský trenér KH ISMM Kopřivnice: „Dnešní zápas mi přišel strašně moc utrápený. Kluci byli dnes pod velkým tlakem, protože ve hře vlastně nebyly čtyři body, ale rovnou šest bodů. Bavili jsme se před zápasem, že dnešní utkání je důležité kvůli play-off a postavení v tabulce. Vstup do utkání jsme nezvládli. Udělali jsme všechno jako vždycky, ale Lovosice nás zkrátka přehrávaly. Nebyli jsme schopni ubránit Trkovského, který je vynikající v soubojích jeden na jednoho. Otočka trošku nastala, když jsme změnili styl obrany na 1:5 a vytáhli osobku na Trkovského. Ve druhém poločase se to už točilo všechno kolem branky. Byl to utrápený zápas, který jsme nakonec šťastně vyhráli, za což jsem strašně moc rád, protože ne vždycky bude mít tým formu a půjde vše lehce. O to víc si cením toho, že když nám to opravdu nešlo, tak jsme nakonec vítězství urvali.“