Karel Holubec v utkání proti Dukle. Autor fotografie: Robert Grim.

V Českém poháru zastavila Lovce Dukla Praha

Ve středu večer odehráli Lovci čtvrtfinálové střetnutí Českého poháru, ve kterém změřili síly s českým zástupcem v Evropě, týmem Dukly Praha.

Čtvrtfinále ČP:

HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice
30:24 (12:10)

V souboji Dukly Praha a Lovosic byli opět úspěšnější domácí a do semifinále tak postoupili Pražané. První poločas na Ruzyni byl vyrovnanější než v Plzni, Dukla odskočila v samém závěru úvodní třicetiminutovky jen na rozdíl dvou gólů. Ve druhé půli se ještě do 40. minuty Lovci drželi, mezi 45. a 54. minutou ale Pražané skórovali šestkrát, zatímco Lovci jen jednou, odskočili tak do desetibrankového vedení a bylo rozhodnuto.

Pro Lovce tak cesta Českým pohárem končí, pokračovat pro ně bude extraliga v sobotu zápasem v Kopřivnici (od 16 hodin).

Komentář po utkání:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Potvrdilo se, že nás čeká těžké utkání. Domácí do zápasu nastoupili v kompletní sestavě, nás bohužel trápí drobné zdravotní problémy. Do zápasu jsme vstoupili dobře, fungovala nám obrana a fantasticky chytal Dan Rangl. Bohužel jsme jeho výkonu nedokázali využít a zbytečnými technickými chybami jsme se připravili o možné vedení. Ve druhém poločase se již začala projevovat kvalitnější lavička soupeře, nás nadále srážely neproměněné šance. Soupeř mezi 15. – 22. minutou odskočil na výraznější rozdíl a tento úsek zápas rozhodl. I přes prohru ale musím klukům poděkovat za obrovskou bojovnost v celých šedesáti minutách a fanouškům, kteří nám vytvořili takřka domácí prostředí.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl, Günl – Holubec 2, Kupa 5/1, Motl 3/3, Jelínek 3, Bičiště 2, Trkovský 4/1, Konárik, Semerád, Jonáš, Karlovec 1, Malý 3.

Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 0/0 – 2/1. Vyloučení: 5:1 (přímá ČK Semerád). Diváci: 148.

Výsledky dalších střetnutí: 

Talent M.A.T. Plzeň – HC ROBE Zubří 27:21 (15:8)
Nejvíce branek: Šafránek 5/3, Režnický 4, Douda 4/1 – Řezníček 4, Jurka 3/1, Šustáček 3, Dořičák 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1. Vyloučení: 5:7. Diváci: 300.

HCB Karviná – KH ISMM Kopřivnice 26:25 (16:13)
Nejlepší střelci: Chudoba 8/2, Solák 7, Zbránek 4 – Hanus 8, Donoso 4/1, Fulnek 3. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/1. Vyloučení: 1 – 1, Rozhodčí: Kichner, Vacula Diváků: 762.

Jan Kupa, autor fotografie: Robert Grim.