Proti Jičínu jsme dosáhli na důležité vítězství

Třetí výhru v sezóně si připsali na své konto naši házenkáři, kteří v devátém kole STRABAG Rail extraligy porazili tým Jičína.

9. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – HBC Ronal Jičín
30:27 (17:16)

Ještě před začátkem utkání jsme se naposledy rozloučili se dvěma velkými osobnostmi lovosické házené: Václavem Kubíčkem a Petrem Pollakem. Naplněná hala oba pány uctila minutou ticha..

První poločas utkání důležitého pro oba celky byl zcela vyrovnaný. Lovci se vždy dostali jen do těsného vedení, které ale Jičín dokázal vždy srovnat. Naši házenkáři předvedly velmi dobrý pohyb v útočné fázi, ale sráželi je neproměněné vyložené šance včetně tří nedaných sedmiček, které zlikvidoval brankář soupeře Veverka. I přesto, že se nám dařilo udělat méně technických chyb, než které produkujeme v posledních zápasech, tak všechny, které jsme přeci jen udělali, soupeř nekompromisně trestal brankami z brejků. I díky tomu Lovci v poločase vedli o jedinou branku 17:16.

Ve druhém poločase byla na našich hráčích vidět nervozita, ale vedení v utkání jsme ze svých rukou už nepustili a zápas dovedli do vítězného konce. Důležité také bylo, že jsme v poslední třetině střetnutí inkasovali jen sedm branek. Celkově jsme tak Jičín porazili rozdílem tří gólů a připsali si třetí vítězství v sezóně.

Hned v následujícím kole hostíme opět v domácí hale celek Frýdku-Místku a to v sobotu 16. listopadu od 17 hodin. I tento zápas pro nás bude velmi důležitým střetnutím. Děkujeme všem fanouškům za jejich dnešní podporu a budeme se těšit na setkání v hale Chemik v dalším kole. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře po utkání:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Musím souhlasit s tím, že jsme viděli házenou v tempu. Nebudu spokojenej s defenzivou, protože v každém zápase dostáváme hodně branek, to je pořád dokola. Naopak musím pochválit za ofenzivu a že se hráči nebáli do toho jít, přestože jsem je upozorňoval, že Jičín disponuje hráčema, který v obraně při soubojích jeden na jednoho hrají velmi důrazně. V tomhle jsme byli o kousek lepší, ale brzdilo nás zase neproměňování šancí. To nás provází od začátku sezóny a možná mohl být poločasový výsledek výrazněji v náš prospěch. Tohle vítězství jsme strašně potřebovali pro psychiku hráčů, že si dokázali, že dokážou vyhrát.“

Jan Kupa, spojka HK FCC Město Lovosice: „Věděli jsme o co hrajeme, že se hraje v podstatě o čtyři body. První poločas nás trápila efektivita střelby, což Jičín dokázal trestat brankami z rychlých protiútoků. Ve druhé půli rozhodl náš nástup, kdy jsme Jičín zatlačili a skvěle jsme bránili. Konec se nám úplně nevydařil, ale zvládli jsme to a máme dva důležitý body.“

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: „Já bych chtěl na začátku poděkovat za velké fér gesto ze strany Lovosic, že nám umožnili utkání přesunout ze soboty na neděli a odehrát tak zápas v rádoby plné sestavě. Gratulace soupeři k vítězství. Myslím, že jsme dnes viděli celkem hezkou házenou hranou v tempu, rychlou. Mám radost z našeho produktivního postupného útoku, který nás v poslední době trápil. Naopak obrana nefungovala tak, jak bych si představoval, hlavně v soubojích jeden na jednoho nás domácí přehrávali. Odvaha lovosických hráčů při těchto situacích zápas rozhodla. My jsme v určitých úsecích mohli srovnat nebo jít dokonce do vedení, ale srážely nás technické chyby.“

David Krahulec, křídlo HBC Ronal Jičín: „Jeli jsme do Lovosic s vědomím, jak je pro oba týmy dnešní utkání důležité. Věděli jsme, že zápas budou rozhodovat maličkosti a to se také potvrdilo. My jsme propadali v důležitých momentech v obraně. Myslím že rozhodl začátek druhé půle, kdy Lovosice proměnily tři útoky po sobě, my jsme bohužel několik šancí nedali. Tím domácí odskočili a pak už jsme se do zápasu těžko dostávali. Bylo to hezké utkání a vyhrál lepší.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl, Günl – Holubec 2, Kupa 6, Motl 5/3, Bouček 1, Jelínek, Bičiště, Trkovský 7, Konárik 1, Jonáš 5, Karlovec, Jahn, Nový 1, Malý 2.

7m hody: 7/3 – 2/2, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Kavulič, Pavlát, diváků: 452.