Lovci postupují v Českém poháru do čtvrtfinále

Naši házenkáři mají za sebou 4. kolo Českého poháru. V něm se utkali s prvoligovým týmem TJ JM Chodov a dosáhli na přesvědčivé vítězství.

4. kolo (osmifinále) Českého poháru:

TJ JM Chodov – HK FCC Město Lovosice
23:47 (12:22)

Osmifinálové utkání nedělalo Lovcům žádné problémy. Proti prvoligovému soupeři dokráčeli k jasnému vítězství, které jim může přidat do psychické pohody před pátečním zápasem proti Jičínu.

Lovci v utkání od první minuty, kdy otevřel skóre zápasu po zranění se navrátivší Jonáš, vedli. Domácí házenkáři dokázali vzdorovat do 8. minuty (stav utkání 4:5). Poté přicházely série lovosických branek, na které jedním gólem odpovídal Chodov. Výsledkem bylo desetibrankové vedení 22:12 po prvním poločase ve prospěch Lovců.

Ve druhé půli byla naše převaha ještě dominantnější, což se projevilo na celkovém skóre 47:23. Do zápasu zasáhli převážně hráči, kteří nedostávají tolik herního času v extraligových bojích.

Komentář Pavla Faráře, trenéra HK FCC Město Lovosice: “Jsem rád, že se nám podařilo postoupit do dalšího kola. Opět to bylo utkání, ve kterém dostali příležitost hlavně hráči, kteří v extralize nejsou tolik vytížení. Od poloviny prvního poločasu jsme měli výraznější náskok, který narůstal až do samého konce střetnutí.”

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Günl, Rangl – Holubec, Kupa 2, Motl, Bouček 3, Bičiště 2, Barth 3, Trkovský 4/1, Konárik, Jonáš 4, Karlovec 10, Heřmanovský 3, Nový 5, Malý 10.

7m hody: 3/3 – 2/1, vyloučení: 2 – 0, rozhodčí: Barták, Hladký, diváků: 51.