Také z Hranic jedeme bez bodů

Sedmé kolo nepřineslo Lovcům kýžený bodový zisk a po porážce v Hranicích si připisují na své konto pátou letošní porážku.

7. kolo STRABAG Rail extraligy:

TJ Cement Hranice – HK FCC Město Lovosice
29:27 (12:14)

Lovci měli skvělý vstup do utkání, když především díky zkušeným Motlovi s Boučkem v 7.minutě vedli 5:1 a trenér domácích Miroslav Bartoň musel již v úvodu zápasu vybírat první oddechový čas. Po něm se domácím podařilo třemi góly v řadě zkorigovat na 4:5, ale i další průběh prvního dějství patřil lovosickým házenkářům. Ti vedli rozdílem 3-4 branek, což platilo až do 25. minuty. V závěrečných minutách Hranice dokázaly zkorigovat na poločasových 12:14.

Začátek druhého poločasu nenasvědčoval výraznějšímu zvratu, když ve 38. minutě svítil na ukazateli stav 19:16 pro naše hráče. Bohužel pak opět přišla naše pasáž bez vstřelené branky, která tentokráte trvala 7 minut (38. – 45. minuta) a Lovcům se nepodařilo proměnit ani sedmimetrový hod. Hranice naopak dokázaly srovnat na 19:19 a od té doby začala přetahovaná. Ve 47.minutě šli domácí po naší technické chybě a brance Muchy poprvé v zápase do vedení. Lovcům se čtyřikrát povedlo stav dorovnat. V 56. minutě Hranice vedly o dvě branky a lovosický trenér Pavel Farář si vybral poslední oddechový čas našeho celku. V následném útoku střela našich hráčů ale mířila mimo branku domácích a Hranice z protiútoku zasadili zřejmě rozhodující ránu (28:25). Tu pak potvrdila další technická chyba Lovců v útoku. Branka Motla na 28:26 a Bartha v poslední minutě na 28:27 ještě vykřesala naději na záchranu bodu, ale hra vabank nakonec přinesla domácím pojistku v podobě poslední branky na konečných 29:27. V posledních dvou minutách Lovci nedali dvě jasné střelecké šance, naopak soupeř proměnil všechny ze svých střeleckých pokusů.

Lovci si tak připsali pátou porážku v sezóně. Nyní čeká na všechny týmy krátká reprezentační přestávka, po které v neděli 3. listopadu nastoupíme v 8. kole proti obhájci titulu z Plzně. Děkujeme všem fanouškům za podporu na dálku.

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl – Holubec 2, Kupa 4, Motl 10/1, Motejl, Bouček 3, Jelínek, bičiště, Barth 2, Trkovský 4, Semerád, Heřmanovský, Jahn, Nový, Malý 2.

7m hody: 5/3 – 3/1, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Kavulič, Pavlát, diváků: 148.

Komentáře po utkání:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Těžko se mi to hodnotí, protože je to další z řady zápasů, kdy jsme dobře začali. Vytvořili jsme si čtyř brankový náskok, který jsme nějak udržovali do poločasu. V druhé půli jsme nedali tři náskoky a tým si přestal věřit, že může zvítězit. Konec jste viděli sami. Když jsme mohli minimálně remizovat, tak jsme nedali zase dva náskoky ze šestky. Nebyli jsme schopni ubránit z posledních osmi útoků ani jeden. Bohužel, na tohle nemůžeme vyhrát.“

Miroslav Bartoň, trenér Cementu Hranice: „Tady to utkání bylo z naší strany hodně důležité. Už by to bylo po třetí, co jsme doma nebodovali. Velice jsme se na to připravovali, ale v Českém poháru se nám zranili dva hráči základní sestavy. Museli jsme povolat kluky, s kterýma máme dohodu jen v nejnutnějším případě. V prvním poločase jsme se hledali, hlavně jsme neproměňovali vyložené šance. Naštěstí nám soupeř neodskočil do poločasu na více než dvě branky. Druhá půle je pro nás ve všech zápasech jak herně, tak i výsledkově lepší. Jsem rád, že když jsme to dotáhli na remízu, tak se nám to do třetice povedlo urvat. Když v závěru jsme udělali nesmyslné technické chyby, ale díky Kučerkovi v brance jsme to udrželi. Myslím si, že jsme si ty body dneska zasloužili.“