Sezónu otevře utkání na zimním stadionu. Bude oslavou házené v našem kraji!

Avizovaný start nového ročníku STRABAG Rail extraligy je za dveřmi! Lovci v „Otvíráku sezóny“ přivítají tým KH ISMM Kopřivnice.

1. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – KH ISMM Kopřivnice,
sobota 7. září 19 hodin,
zimní stadion Lovosice

Další z výjimečných zápasů čeká lovosické házenkáře a jejich fanoušky. Potřetí v řadě rozehrajeme ligový ročník utkáním v unikátním prostředí zimního stadionu. Podrobnosti k zápasu jsme již psali v předchozím článku (najdete zde). Zopakovat chceme jednu z důležitých informací: část z výtěžku ze vstupného poputuje na konto handicapovaného Adámka Jíry. K podpoře se přidají oba týmy, které přispějí částkou 100 Kč za každý vstřelený gól. Další finance poputují díky podpoře jednoho z partnerů, Bílinské kyselky, za každou prodanou lahev vody nebo iontového nápoje. A to nejen v rámci sobotního ligového utkání, ale také v době mládežnického turnaje Házenkářský festival, v jehož průběhu se střetnutí koná.

Do Lovosic přijede silný soupeř v podobě 3. týmu po základní části posledního ročníku Kopřivnice.

Představení týmu: KH ISMM Kopřivnice

Minulá sezóna

Kopřivnice se v základní části pohybovala velmi vysoko a po 22. kole se mohla spokojit se skvělou třetí pozicí. Ve čtvrtfinále však přišlo rychlé vystřízlivění, jelikož padla 1:3 na zápasy s Jičínem. V souboji o konečné umístění porazila Lovosice a padla s Novým Veselí, skončila tak šestá.

Novinky v týmu

Moravané dokázali udržet kostru týmu takřka beze změny. Tři odchody se pokusí zalepit posily z ciziny. Z Itálie přišla levá spojka Víctor Donoso, ze Španělska pak portorický pivot Edwin Brito Benitez.

Cíle do sezóny

První cíl pro Kopřivnici je jasný, a to play-off. Šestý celek loňské sezóny chce předvádět bojovnou a atraktivní házenou a bavit s ní zaplněnou halu. A jelikož Kopřivnice v přípravě ani jednou neprohrála, mají se její fanoušci zřejmě na co těšit.

Posledních pět přípravných zápasů

Brno – Kopřivnice 29:32
Kopřivnice – Frýdek-Místek 29:25
Košice – Kopřivnice 37:37
Bratislava – Kopřivnice 16:30
Kopřivnice – Topoľčany🇸🇰 40:28

Zdroj: ČSH

Utkání začíná na zimním stadionu v sobotu 7. září od 19 hodin. V jeho průběhu se můžete těšit na speciální grafiku i program, během kterého oceníme například významné osobnosti severočeských klubů. Celé utkání má být totiž „Oslavou házené v našem kraji.“ Pojďme tedy společně v sobotu v co největším počtu opravdu oslavit sport, který má v Lovosicích i celých Severních Čechách dlouhou tradici. Vstupenky za cenu 80 Kč jsou až do soboty také v předprodeji ve Farmářském krámku Lovosice (všední dny otevřeno 7:30 – 17:00, sobota 7:30 – 11:00). Vstupenky nejsou na místa a na velkou tribunu jsou všechna místa na stání. Vstupné je jednotné 80 Kč.

JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Ohlasy před utkáním:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Zahajujeme sezónu proti Kopřivnici, která již v loňském ročníku ukázala, že návrat mezi elitu myslí vážně. V kádru soupeře nedošlo k zásadním změnám. Naopak posílili post levé spojky a kádr tak mají cca 3 roky pohromadě. V našich řadách chybí dva hráči z loňské základní sestavy. Do hry se tak musí více zapojovat mladí, kteří hráli méně nebo jen sporadicky a ukázat, co v nich je. Navíc se nám bohužel během přípravy nevyhnula drobná zranění, ale to k házené patří a musíme se s tím poprat.

My budeme chtít navázat na dobré výkony v domácím prostředí. Doufám, že nám k tomu pomůže i prostředí zimního stadionu, kde se úvodní duel odehraje. Šance vzhledem k uvedeným skutečnostem vidím tak 50/50. Doufám ale, že to budeme my, kdo bude po utkání spokojenější 🙂 A že si tento házenkářský svátek užijeme a úspěšně vkročíme do nového ročníku.“

Jiří Bouček, spojka HK FCC Město Lovosice: „Kopřivnice, která za poslední roky udělala pod vedením Luboše Veřmiřovského velký výkonnostní posun, bude pro nás nesmírně obtížný soupeř.

Musíme si dát pozor na spolupráci Bukovský a Fulnek s pivotem. Soupeř má agresivní obranu s výborným gólmanem. My ale hrajeme doma, ještě k tomu na zimním stadionu, kde jak doufám bude podpora jako loni,která nás dohnala za vítězstvím. Naše fanoušky budeme potřebovat!“

Petr Chalupa, brankář KH ISMM Kopřivnice: “První zápas sezóny a hned na horké lovosické půdě. Navíc se bude jednat o speciální zápas na „zimáku“, tudíž nás čeká extrémně náročný soupeř, který je specialista na domácí utkání a v zádech bude mít přes 2000 lidí, takže určitě velká výzva. Pauza byla dlouhá a všichni se již nemůžeme dočkat prvního utkání. V přípravě se nám vesměs dařilo, ale všichni víme, že příprava je jedna věc a mistrovské utkání věc druhá, navíc přišlo několik nových kluků, je třeba se maximálně koncentrovat a navázat na kvalitní výkony z přípravy. Lovosice jsou vždy těžký soupeř a ani odchod jejich kanonýra Klimta na tom jistě nic nezměnil, lze očekávat běhavý výkon v čele s Jirkou Motlem a zejména kvalitní defenzivu, na které si jejich nový trenér zakládá, podpořenou výbornými gólmany. Nicméně my v naše schopnosti věříme a pojedeme se do Lovosic porvat o body. Chceme odstartovat nový ročník výhrou!”