Lovce čeká adept na medaili Zubří

První utkání na venkovní palubovce sehrají lovosičtí házenkáři, kteří v úvodním duelu na zimním stadionu porazili tým Kopřivnice.

2. kolo Strabag Rail Extraligy:

HC Robe Zubří – HK FCC Město Lovosice
neděle 15. září 17:00

Jeden z velmi těžkých soupeřů s velkými ambicemi čeká ve druhém kole STRABAG Rail extraligy na tým Lovců. V neděli sehrají v Zubří svoje druhé utkání. Tým Dušana Poloze ve středu dohrával úvodní kolo s Talentem Plzeň, ve kterém nakonec poslednímu českému mistru podlehl o 9 branek 27:36. Výsledek utkání ale určitě neodpovídá průběhu hry, když moravský celek 2/3 zápasu dokázal držet na západě Čech přijatelný výsledek. Stejně jako v duelu Lovců proti Kopřivnici, i v Plzni byla k vidění ofenzivní házená plná gólů, po které si trenér Poloz stěžoval na špatnou defenzivu svého celku.

Ten před sezónou posílil o řadu hráčů, kteří se do Zubří vrátili ze zahraničních angažmá nebo z jiných českých klubů. Výraznou posilou budou oba „krajánci“ Tomáš Řezníček a Miroslav Jurka. Prvně jmenovaný levák disponuje razantní střelbou z dálky i individuálními činnostmi. To prokázal i v úvodním střetnutí ligy, kdy do sítě Plzně nasázel hned deset branek. Miroslav Jurka se vrací po delší době z Francie a doplní tak na křídle dalšího zuberského odchovance Tomáše Mičkala, který se vrací z působení v Hranicích. Přestože úvodní zápas brankářům Zubří úplně nevyšel, tak v brance působí další cizinou ostřílený borec Milan Malina. Když k nim přidáme obránce Tomáše Říhu a šikovné pivoty, máme tu jednoho z adeptů na ligovou medaili.

Lovci do Zubří určitě nepojedou v roli favorita, výkony na venkovních hřištích je trápily celou loňskou sezónu. Rozhodně jsou ale odhodláni se poprat o výsledek, jak hovoří také před zápasové komentáře křídelníka Lukáše Malého a trenéra Pavla Faráře. Jak se jim úvodní duel venku povede, můžete sledovat v neděli 15.září od 17hodin prostřednictvím Tvcom nebo onlajnů. Držte Lovcům palce! Děkujeme. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Ohlasy před utkáním Zubří – Lovosice:

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Po dnešním utkání v Plzni je jasné, že jedeme k soupeři, který bude jeden z aspirantů na medaili. To potvrdil i v Plzni. Čeká nás velmi tvrdá obrana s přechodem do rychlého protiútoku. Střelecky se dařilo Řezníčkovi, který je nebezpečný i ze střední vzdálenosti a to v lize moc spojek takové kvality není. My si jedeme otestovat naši výkonnost s aspirantem na první čtyřku a porvat se o výsledek. Pokud se budeme rvát jako doma a přidáme i větší herní kvalitu, tak neprodáme kůži lacino a mohli bychom pomýšlet, že bychom mohli nějaký bod odvézt.“

Lukáš Malý, křídlo HK FCC Město Lovosice: „Čeká nás první utkání venku v nové sezóně. Důležité pro každého z nás bude zapomenout na nevydařené venkovní zápasy z loňského ročníku a soustředit se na tuto novou. Zubří výrazně posílilo a pravděpodobně se bude opět chtít vyšplhat do vrchních pater tabulky. Pro nás je úkol jasný a to jim tu cestu znepříjemnit a nám zvýšit sebevědomí do dalších bojů. Jednoznačně budeme muset eliminovat jejich pravou stranu a tím jejich střeleckou efektivitu snížit, protože právě tam je teď jejich největší síla . V obraně si od začátku musíme udělat respekt, v útoku proměňovat šance, které si vytvoříme a ukázat, že jsme si nepřijeli jen zahrát. Po venkovních bodech všichni už hodně toužíme a proto doufám, že mohu mluvit za všechny, že uděláme vše pro to, abychom je právě ze Zubří kolektivním a poctivým výkonem odvezli.“