Poslední závodní víkend minižáků a přípravky HK Lovosice

1. a 2. června 2019 – Ústecká liga minižáků 4+1, Chomutov 1. 6.

V příjemném prostředí haly ve Spořicích proběhl odložený turnaj ÚL mini. Dva lovosické týmy tentokrát hrály v neúplné sestavě. Celkem se zúčastnilo z Lovosic 10 dětí, což je na dva týmy málo. Bez omluvy nepřišli čtyři nominovaní hráči a nechali své spoluhráče hrát bez možnosti střídání po celý turnaj. O to větší uznání a dík patří těm, co ve Spořicích hájili čest lovosické házené a hájili ji velice úspěšně. Lovosice I přehrály výrazně všechny své soupeře a Lovosice II po bojovném výkonu hrály všechna utkání vyrovnaná.

Lovosice I : Kratochvíl, Kylíšek, Kudlička, Urban,Černý

Lovosice II.: Ertl,Tišler,Steif, Fiedler, Buřt

Ústecká liga 4+1 přípravky – Lovosice hala Chemik 1.6.

V hezké sportovní atmosféře se uskutečnil poslední mistrovský turnaj v Lovosicích. Za Lovosice opět startovala dvě družstva a zájem na rozdíl od minižáků byl obrovský. Každé Lovosické družstvo bylo složeno z 9 hráčů. Lovosice I tvořily zkušení hráči a bylo to vidět na průběhu utkání, kdy jsme přehrávali své soupeře ve všech činnostech. Lovosice II složené ze začátečníků také potěšily své trenéry hlavně bojovností, snahou a radostí ze hry. Slavnostní zakončení sezony bylo velmi působivé. Dekorování všech účastníků medailemi provedl hejtman Ústeckého kraje pan Oldřich Bubeníček. Nelíčené nadšení

dětí, kdy většina obdržela medaili za sportovní výkon poprvé v životě, bylo až dojemné.

Družstva Lovosic : Kulhánek Štěpán,Kulhánek Ivan, Kylíšek David, Vodička Adam, Dlouhý Lukáš, Kasík Krištof, Paur Honza, Paur Tomáš, Záleský Daniel, Bartošík Dominik, Tišler Tobiáš, Novák Milan,Kamaryt Pavel, Bezstarosti Jakub, Král Matyáš, Focke Matyáš, Kasík Jáchym, Tirpák Jirka.

Lovosický víceboj družstev házenkářských přípravek – hala Chemik
Dětský den 2.6.2019

Akce pořádané ke dni dětí se zúčastnila družstva přípravek Lovosice I, Lovosice II, Bělá p.B. a Dukla Praha. Soutěžilo se v házené 4+1 v turnaji každý s každým, turnaj 6ti členných týmů v pokládané (přípravná hra pro házenou) a v házenkářském biatlonu (běh se střelbou míčem) na cíl. Sportovalo celkem 20 dětí z Lovosic, 12 z Bělé p.B.a 6 z Dukly Praha. Soutěže proběhly bez jakýchkoliv rušivých momentů. Lovosické družstvo I působilo velmi vyspěle po všech stránkách a zvítězilo v házené a v biatlonu. Na druhém místě se umístila Dukla Praha v házené i v biatlonu. Třetí skončila v obou soutěžích Bělá p.B. a na čtvrtém místě družstvo Lovosice II. Za biatlon a házenou získala družstva na prvním až třetím místě poháry, za pokládanou všichni dostali sladkou odměnu a za předvedené sportovní výkony byly všechny děti dekorovány medailemi. Přípravka může považovat skončenou sezonu za velmi úspěšnou, minižáky ještě čeká vystoupení na Megy Mini Liberec na konci června.

Lovosice 3.června 2019

Zpracoval: Jan Šváb