Momentka z derby v Ústí nad Labem. Zdroj: Litoměřický deník, Rudolf Hoffmann.

Rezerva Lovců bojuje o vítězství ve druhé lize!

Poslední kolo mají před sebou hráči “B” týmu, který si velmi úspěšně vede ve své soutěži: 2. lize oblast Severo-západní Čechy.

22. kolo 2. liga SZČ:

HK FCC Město Lovosice “B” – VŠ Plzeň,
neděle 19. května od 16:00 

Zatímco extraligové áčko nebude na letošní sezónu vzpomínat úplně v dobrém, lovosický “B” tým má na dosah vítězství ve své soutěži. Po dvaceti jedna kolech druhé ligy, oblast Severo-západní Čechy je na čele tabulky se ziskem 33 bodů. Druhý tým v tabulce, nedaleké Libčice nad Vltavou, má na svém kontě o dva body méně a Lovcům tak k zisku triumfu stačí jediný bod.

Ten ale při předpokládané výhře Libčic nad Loko Louny v posledním kole získat musí, protože v případě rovnosti bodů by se na první příčku posunuly právě Libčice. Ty totiž v letošním vzájemném měření sil dokázaly náš tým porazit jak na naší palubovce (28:27) tak na svém hřišti (38:27). Celkově ale Lovci “B” v letošní sezóně podlehli pouze ve čtyřech zápasech a i díky této skvělé bilanci teď mohou dosáhnout na prvenství v jedné ze dvou skupin 2. ligy.

Poslední utkání, které o konečném umístění našeho celku rozhodne, je na programu tuto neděli a přivítáme v něm 8. celek tabulky VŠ Plzeň. Motivace do tohoto utkání nebude pouze v podobě celkového vítězství v soutěži, ale také v možnosti oplatit soupeři podzimní porážku. VŠ Plzeň je totiž jedním ze 3 týmů, které dokázaly Lovce “B” v letošním ročníku porazit.

Na nedělní utkání zve všechny fanoušky také Tomáš Barth, jeden z hráčů, který je v širším kádru Lovců a působí hráčsky také v “B” týmu: “Letošní ročník házenkářské extraligy nebyl pro Lovosice výsledkově úspěšný a po postupu do nejvyšší soutěže se jedná o nejhorší umístění. Naproti tomu B tým zažívá nejlepší sezónu od svého založení. Máme před sebou poslední utkání a vítězství celé soutěže je v našich rukách. K zajištění vítězství potřebujeme jeden bod a budeme moc rádi pokud nás přijde podpořit, co nejvíce fanoušků a doufejme, že společně s nimi oslavíme triumf v celé soutěži.”

Zápas začíná ve sportovní hale Chemik v neděli 19.května od 16hodin a za celý klub vás na něj srdečně zveme. Děkujeme za podporu!

Momentka z derby v Ústí nad Labem. Zdroj: Litoměřický deník, Rudolf Hoffmann.

 

Kategorie: aktuality, tým "B" Rubriky: