Jan Chmelík (Plzeň) v utkání proti Lovcům. Foto: Hynek Sladký.

Také druhé čtvrtfinále pro Plzeň

Přestože druhý zápas čtvrtfinále přinesl pro Lovce nadějnější momenty, skončilo utkání stejně jako včera dvojciferným rozdílem ve prospěch našeho soupeře.

2. utkání čtvrtfinále:

Talent Robstav – M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice
33:22 (16:13), stav série 2:0

Pokud si Lovci něco před zápasem řekli, tak to rozhodně bylo to, že nechtějí opakovat katastrofální vstup z úvodního duelu. Bohužel přesně to se ale stalo i ve druhém utkání a zatímco v neděli si trenér Pavel Farář vybíral oddechový čas ve 14. minutě za stavu 1:8, ve druhém utkání to bylo již v 9. minutě za stavu 1:7. Znovu jsme neproměňovali dobré brankové příležitosti, tristní bylo procento střelecké úspěšnosti, a Plzeň využívala našich technických chyb k rychlým a hlavně úspěšným rychlým protiútokům.

Po oddechovém čase se Lovcům podařilo vrátit do hry. V jednu chvíli (cca osmiminutový úsek) jsme dokonce každou svoji střelu proměnili v gól. Výsledkem bylo střídání v brance domácích, ale především přiblížení se soupeři na rozdíl dvou branek (10:8). V poločase pak na ukazateli svítil pro Lovce příznivý stav 16:13.

Sympatický rozdíl jsme dokázali udržet bohužel jen do 37. minuty (19:16 pro Plzeň). Následující úsek mezi 37. – 42. minutou vyhrál soupeř poměrem 5:0 a získal si tak rozhodující náskok (24:16). Pět minut před koncem byl stav 28:21, nakonec ale i ve druhém střetnutí Plzeň vyhrála dvouciferným rozdílem a to když se nám v závěrečné pětiminutovce podařilo se střelecky prosadit pouze jednou. Po výsledku 33:22 vede Talent v sérii již 2:0 a pokud budeme chtít čtvrtfinále aspoň prodloužit, budeme muset vyhrát první domácí duel. Ten se hraje v Lovosicích v sobotu 30. března od 17 hodin.

Děkujeme věrným fanouškům, kteří nás i v pondělí přijeli do Plzně podpořit. Budeme rádi, pokud se společně s námi pokusíte sérii natáhnout aspoň do pondělí 1. dubna, kdy by se v Lovosicích hrál případný čtvrtý zápas série. 

Sestava a branky Lovců: Hrdlička 1, Rangl, Günl – Holubec, Kupa 4/1, Motl, Bouček 1, Jelínek, Klimt 5, Trkovský 3, Konárik 3, Semerád 1, Jonáš 1, Karlovec 1, Malý, Franc 2.

7m hody: 0 – 2/1, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Válek, Opava, diváků: 520.

Michal Tonar, trenér Talentu Plzeň: „Vedeme sice 2:0, ale ten třetí krok bývá nejtěžší. Lovosice budou doma nebezpečnější, bude to znovu boj. Dnes to byl těžší zápas, i když začátek byl hodně podobný. Potom ale Lovosičtí začali kousat a v první půli to byl boj, ale to se dá v play-off čekat. Jsem rád, že jsme ten konec zvládli zase lépe my a trestali chyby soupeře z rychlého protiútoku.“

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Nechci sérii končit za stavu 0:3. Máme teď čtyři dny, abychom se dali do kupy a Plzeň potrápili, chceme to dotáhnout aspoň ke čtvrtému zápasu. Dneska to ještě o poločase vypadalo, že je to hratelný zápas. Potom se ale projevila šířka lavičky, kterou má Plzeň silnější, a taky nezkušenost některých našich mladších hráčů, bohužel i těch starších. Ten konec mě hodně mrzí, výsledek mohl být lepší. Doufám, že budeme doma silnější.“