K Lovcům přichází Pavel Farář

Házenkáři Lovosic budou mít po skončení základní části nového trenéra. Jana Landu na lavičce doplní Pavel Farář, který naposledy působil ve slovenských Topoľčanech.

Do letošní sezóny vstoupili Lovci s dvojicí trenérů Milan Berka – Jan Landa. Nevydařené výkony a bezbodová série na hřištích soupeřů vedly ke vzájemné dohodě mezi Milanem Berkou a vedením klubu o ukončení jeho působení na lovosické lavičce. Jan Landa se tak posunul na pozici hlavního kouče, po jeho bok se pak dočasně postavil ředitel klubu Vojtěch Srba, který v minulosti Lovce dlouhá léta vedl.

Nyní tak přichází další změna na trenérském postu, kterou blíže objasňuje právě ředitel klubu Srba: „Již před sezónou jsme byli s Milanem Berkou domluveni, že tým povede pouze do konce sezóny. Proto jsme pro sebe již od podzimu analyzovali, kdo by pro náš klub v našich podmínkách mohl být přínosem. S Pavlem Farářem jsme byli v kontaktu již od prosince, známe se dlouhodobě z Dukly i ze spolupráce s Topoľčany, kde dokázal svoji kvalitu.“

Finanční problémy v Topoľčanech i negativní série Lovců na venkovní palubovce pak jednání ještě více urychlily. „Výsledkový a herní projev družstva i problémy v Topoľčanech naše jednání zintenzivnily a nakonec jsme se s Pavlem domluvili na tom, že se týmu ujme již po skončení základní části. A to bez ohledu na to, jestli budeme nebo nebudeme hrát play-off,“ upřesňuje ředitel Lovců.

Po velmi dlouhé době (viz přehled trenérů Lovosic zde) se tak na lavičce týmu objeví trenér, který nepochází z vlastních řad. „Jedná se o úmysl. Chceme aby nový trenér přinesl do našeho klubu něco nového z venku. Navíc přijde člověk bez jakýchkoliv vazeb na tým, hráče nebo samotný klub,“ vysvětluje Srba.

U týmu i nadále zůstává Jan Landa, kterého tak na lavičce po skončení základní části doplní 49 letý Pavel Farář.

„Zájmem Lovosic jsem byl mile potěšen. Nebyly jediným týmem, který se mi ozval, ale byly první. V průběhu našich jednání se navíc změnila situace v Topoľčanech a objevila se tak možnost, že se do Čech vrátím již v průběhu ledna. Ukončení působení Milana Berky na lavičce Lovců domluvu ještě urychlilo. S vedením Lovosic jsme se dohodli velice rychle s tím, že k družstvu nastoupím již v průběhu sezóny a že budeme s týmem pracovat již s výhledem další soutěžní ročník,“ prozradil Pavel Farář a dodal: „Na práci v Lovosicích se těším. I když letos týmu sezóna úplně nevyšla, kádr mají dobrý a já bych ho rád vrátil tam, kam patří. Tj. do play-off a bojů o medaile.“

Trenér Pavel Farář se tak na lovosické lavičce objeví po posledním zápase základní části s Karvinou (16. 3.). Vítej v týmu Pavle!