Foto: Jan Smékal, Frýdek-Místek

Venkovní půst Lovců trvá i nadále

Ani devatenácté kolo nepřineslo zlom a Lovci jsou tak po další venkovní porážce, tentokráte na palubovce Frýdku-Místku, mimo postupové příčky do letošního play-off.

19. kolo STRABAG Rail extraligy:

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice
36:34 (17:16)

V důležitém zápase a boji se sousedem v tabulce měli Lovci výborný vstup do utkání. Po sedmi minutách vedli po brance Klimta 4:1. Náš dobrý nástup nepřibrzdila ani dvě vyloučení po faulu na nejlepšího střelce domácích Kocicha (Landa, Kupa). I po nich jsme udržovali tříbrankové vedení (4:7 v 11. minutě). Teprve pak se domácím podařilo srovnat hru a vyrovnaný stav byl k vidění do 22. minuty (12:12). Naši házenkáři dokázali třemi brankami v řadě znovu soupeři odskočit (12:15), což vedlo domácího trenéra k vybrání prvního oddechového času. Zbytek první půle Frýdku-Místku vyšel, zatímco naši Lovci trestuhodně přišli o vypracované vedení. Ve 26. minutě vedli Lovci po brance Jonáše 16:13, ale do první sirény se prosadili již jen domácí, kteří čtyřmi rychlými brankami (poslední v závěrečné sekundě poločasu) dokázali otočit skóre na 17:16.

Druhá půle přinesla vyrovnaný průběh, oba týmy se střídaly ve skórování a vedení se přelévalo ze strany na stranu. Žádný z celků si ale nedokázal vypracovat výraznější náskok. Od stavu 22:22 jsme zkusili kombinovanou obranu 1 + 5 s osobkou na nejlepšího střelce domácích Kocicha. Podařilo se nám odskočit na rozdíl dvou gólů 25:23 (42. minuta), ale i o tento náskok jsme díky duu Petrovský – Kocich, které jsme nedokázali po celé utkání ubránit, přišli. Frýdek-Místek znovu otočil vývoj utkání na 28:26. V tu chvíli se od nás odklonilo i střelecké stěští, protože jsme neproměnili hned tři sedmičky (Klimt, Motl, Kupa), k tomu přišly dvě neproměněné čisté šance ze šestky (Jonáš, Bouček) a zápas se tak definitivně zlomil ve prospěch moravského celku. V 59. minutě zvyšoval svoji dvanáctou branku Kocich na 35:32, nakonec utkání skončilo rozdílem dvou gólů 36:34.

V zápase nás znovu trápila defenziva. Téměř z každého útoku soupeře jsme dostávali branku nebo měl soupeř velmi dobrou střeleckou pozici. Žádný z hráčů nedokázal individuálně pokrýt individuální činnosti dvou nejlepších střelců soupeře Kocicha a Petrovského. V útoku jsme dokázali konkurovat, tak jako ostatně vždy, v obraně jsme ale  opět propadli.

Frýdek-Místek si tak upevnil svoji pozici pro play-off a připsal si dva důležité body. Naši házenkáři jsou mimo pozice pro play-off. Vrátit do hry je může čtvrteční předehrávka 20. kola, ve které v domácí hale přivítáme tým Zubří (čtvrtek 28. 2. od 18:05). Zubří je aktuálně na posledním postupovém místě do play-off a pokud by se nám jej doma podařilo porazit, vystřídali bychom jej na osmé pozici. Vstup na utkání je zdarma a my věříme, že nás v současné nelehké situaci přijde povzbudit co nejvíce našich fanoušků, potřebujeme vás. Děkujeme! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Rangl – Holubec 2, Landa, Kupa 6, Motl 8, Bouček 2, Jelínek, Klimt 6/1, Trkovský, Konárik, Jonáš 1, Karlovec, Malý 8, Franc 1.

7m hody: 6/6 – 5/2, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 311.

Komentáře po zápase:

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „V prvé řadě to bylo divácky velice zajímavé utkání, otevřené od začátku až do konce. To, že jsme vyhráli, bylo také dílem štěstěny. Bylo to o maličkostech. V první půli měli naši brankáři druhý zákrok až v 19. minutě. V posledních desíti minutách to Cáb zavřel, a to zvrátilo vývoj hry. Je to i o tom, že Lovosičtí neproměnili tři sedmičky, kdežto my jsme byli v tomto ohledu stoprocentní. Jestli měl soupeř problémy s defenzivou, tak my rovněž, protože dostat 34 gólů je docela darda. Zápas byl obzvlášť důležitý hlavně pro Lovosice. Ty se porážkou dostaly do hodně složité situace, kdežto my jsme se dostali do určitého klidu.“

Vojtěch Srba, předseda HK FCC Město Lovosice: „V prvé řadě bych chtěl popřát domácím k vítězství. Diváci dnes viděli velice útočné utkání. Velký vliv na výsledek měl fakt, že jsme nezvládli závěr prvního poločasu, přitom do zápasu jsme vstoupili velice dobře. V první půli jsme totiž byli o něco lepším týmem. Nicméně svou nedisciplinovaností jsme iniciativu ke konci první půle přenesli na stranu domácích. Ve druhém poločase jsme pak od pětadvacáté minuty nedokázali vyhrát osobní souboj v obraně. Na naši branku šlo tak příliš mnoho střel z volné ruky. Ani brankářům se střetnutí nějak moc nevyvedlo. Možná rozhodlo i to, že jsme neproměnili tři sedmičky, nějaké proskoky, domácí brankář Frýdku ke konci pomohl o něco více než ten náš nám. Bohužel jsme potvrdili naši mizernou sérii a nejistotu z venkovních hřišť.“