V Zubří čeká Lovce repríza zápasů o bronz

V závěru loňské sezóny svedli Lovci statečný boj v sérii o třetí místo, která se protáhla až na maximální možný počet pěti zápasů. Na další medaili pro náš tým to ale nestačilo.

9. kolo STRABAG Rail extraligy:

HC Robe Zubří – HK FCC Město Lovosice,
středa 7. 11. 17:00 (PP ČT4)

Celkem sedmkrát se utkali lovosičtí házenkáři s týmem Zubří v loňské sezóně. V základní části jsme doma moravský celek porazili o dvě branky 26:24, na palubovce soupeře se nám jako již tradičně nedařilo a přivezli jsme si vysokou prohru 21:31. Znovu jsme na Zubří (suverénního vítěze základní části) narazili ve finální části play-off, kdy jsme s ním hráli v sérii o bronzovou medaili. Série začínala dvěma zápasy na palubovce Zubří a hned v úvodním duelu jsme vyrazili soupeři i jeho fanouškům dech výhrou 25:24. Nešťastně pro nás dopadlo nedělní střetnutí, ve kterém Zubří dvakrát dokázalo dvakrát vstát doslova z mrtvých: nejprve brankou ze sedmičky v posledních sekundách řádné hrací doby poslalo utkání do prodloužení. Stejný kousek se Zubří povedl i v prodloužení, aby nakonec uspěl i v sedmimetrových hodech po jeho skončení. Za stavu 1:1 se tak série přesouvala do Lovosic, kde každý z týmů získal pro sebe jeden zápas a v rozhodujícím pátém střetnutí se z vítězství i bronzu radoval náš soupeř.

V dosavadním průběhu soutěže získalo Robe 7 bodů za 3 výhry a jednu remízu. Nejcennější je výhra nad Duklou, kterou si tým přivezl z Prahy nebo domácí remíza s Plzní. Nejlepšími střelci týmu, který vede trenér Dušan Poloz, je dvojice spojek Martin Hrstka a Marek Korbel. Zajímavostí může být, že Zubří se řadí společně s Brnem a Litovlí mezi týmy, kterým se zatím nepodařilo překonat hranici 200 vstřelených branek, na druhou stranu jeho obraně s brankáři Malinou a Orságem patří 6. místo v pořadí týmu s nejmenším počtem inkasovaných branek.

Utkání v Robe aréně začíná pod dohledem kamer České televize v 17 hodin. Kdo nemá možnost sledovat zápas v televizi, může využít tradičních onlajnů a TVcom. Budeme rádi, pokud Lovcům budete na dálku držet palce! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Ohlasy před utkáním:

Jan Landa, asistent trenéra HK FCC Město Lovosice: „Po zvládnutém domácím zápase s Frýdkem Místkem jedeme na venkovní utkání do Zubří, které ačkoliv se aktuálně nachází na nižších příčkách extraligové tabulky, má rozhodně svojí kvalitu. S Valachy jsme odehráli naprosto vyrovnanou sérii o 3. místo v posledním extraligovém ročníku a proto si myslím, že se i tentokrát můžeme těšit na vyrovnanou bitvu, kterou budou rozhodovat maličkosti. Věřím, že pokud předvedeme stejně bojovný výkon jako v Plzni a přidáme k tomu proměňování vypracovaných příležitostí, máme šanci na bodový zisk.“

Václav Klimt, spojka HK FCC Město Lovosice: „V Zubří nás nečeká nic jednoduchého. Bouřlivá divácká kulisa a domácí, kteří se budou snažit získat povinné 2 body na domaci palubovce. Domácím odešli dva hlavní střelci Douda a Klima. Prišel Korbel, který se tyto dva snaží nahradit. Na toho si musíme dát pozor. Nám se v utkáních na venkovní palubovce nedaří, což je potřeba změnit. Zubří se prozatím letos neprezentuje přesvědčivou hrou, kdyz se nachází až na 9.místě tabulky. Základem našeho vítezství musí být pevná obrana a dobře chytající brankář. Je to repriza loňského boje o bronz, takže máme Zubří co vracet. Bude to težké a vyrovnané utkání.“

Dušan Poloz, trenér HC Robe Zubří: „Další veledůležitý domácí zápas a to před kamerami ČT. Soupeřem tým z loňského boje o bronz. Kostra tymu zůstala pohromadě a družstvo bylo doplněno mladými talenty a má opět cíl hrát o medaile. Náš tým se po sympatickém výkonu v Karviné bude maximálně soustředit a bojovat o vytoužené body.“

Tomáš Cáb, levé křídlo HC Robe Zubří: „Ve středu nás čeká opět těžký zápas. S Lovosicemi to bude nelehký boj. Pokud zpřesníme zakončení a naše bojovnost ještě vzroste, mohlo by nám to něco přinést. Jestliže máme jasně stanovené cíle a budeme plnit přesné pokyny trenéra a zkušených hráčů, mohli bychom pomýšlet na body.“