Tým Nového Veselí. Zdroj: www stránky klubu.

Přivezou Lovci první body z venku?

Ještě dvě kola čekají na extraligové týmy před krátkou reprezentační přestávkou. A na Lovce v nich čekají dva nepříjemní soupeři. Prvním z nich je tým Nového Veselí.

5. kolo STRABAG Rail extraligy:

TJ Sokol Nové Veselí – HK FCC Město Lovosice,
neděle 7.10.2018 od 17:00 hodin

Nové Veselí a Kopřivnice, to jsou dva nejbližší soupeři lovosických házenkářů v extralize ještě před tím, než bude mít nejvyšší soutěž krátkou přestávku vyplněnou dvojzápasem českého národního týmu v boji o Euro 2020.

V neděli se Lovci představí na palubovce Nového Veselí, které extraligové palubovky brázdí třetí sezónu. Ve své premiérové sezóně bojoval tým z Vysočiny do posledního kola o postup do play-off. K tomu mu „stačilo“ v posledním utkání základní části zvítězit na vlastním hřišti právě proti Lovosicím. Nakonec se to domácím nepovedlo, ale i tak Veselí skončilo v premiérové sezóně na skvělém devátém místě. Obhájit vybojovanou pozici z první sezóny bylo pro Veselí o rok později o poznání těžší, v základní části si již soupeři na „nováčka“ dávali větší pozor. Po desáté příčce po základní části nakonec Nové Veselí znovu vybojovalo 9. místo a bez problémů uhájilo svoji extraligovou příslušnost. Úspěchem týmu bylo ale bezesporu 3. místo v Českém poháru, ve kterém v zápase o 3. místo vrátili porážku z předcházející sezóny.

Pro novou sezónu se ve Veselí netají tím, že dotřetice by si už rádi v play-off zahráli, zároveň chtějí také znovu proniknout mezi nejlepší čtyři celky v Českém poháru.

Bilance vzájemných zápasů obou celků zatím vyznívá 3:2 pro Lovosice. Varováním pro tým Lovců ale rozhodně musí být nevydařené utkání v Novém Veselí v základní části loňské sezóny, ve kterém jsme podlehli vysoko o 8 branek, o jeden gól menší rozdíl pak svítil na konci utkání o bronz ve Final4 Českého poháru.

Vzájemná utkání mezi Lovosicemi a Novým Veselím za poslední 2 roky:

Sezóna 2016/2017
Lovosice – Nové Veselí 42:33
Nové Veselí – Lovosice 26:29

Sezóna 2017/2018
Nové Veselí – Lovosice 25:17
Lovosice – Nové Veselí 40:22

Český pohár – zápas o 3. místo
Lovosice – Nové Veselí 25:32

V týmu Nového Veselí, který vede dlouhou dobu trenér Pavel Hladík, došlo před sezónou k několika změnám: Jiří Dolejší zamířil do Jičína, Jan Kupa k nám do Lovosic a extraligový klub z Vysočiny už nebudou reprezentovat ani Derviš Birdahič, Roman Chosík, Martin Přibyl, Matouš Valoušek a Adam Nedvěd. Pro nový ročník soutěže ale družstvo angažovalo zahraniční posilu Josipa Keziće, který do Nového Veselí přichází z řeckého A.C. PAOK, a pak bude družstvo stavět na svých mladých talentech. A že je na čem – A tým posílí hned několik mládežnických reprezentantů (Jakub a Radek Flajsarovi, Jiří Gregorovič, Filip Bartůněk, Martin Štohanzl a Jakub Klusáček).

O tom, zda se Lovcům podaří získat první venkovní body se můžete přesvědčit prostřednictvím textového přenosu nebo přenosu klubové kamery. Zápas začíná v ZDT Aréně v neděli 7. října od 17 hodin. Držte Lovcům palce, aby se jim podařilo v Novém Veselí bodovat! Body z venkovních zápasů budou v konečném součtu velice důležité! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře před utkáním 5. kola: Sokol Nové Veselí – HK FCC Město Lovosice:

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Čeká nás soupeř, který měl výborný vstup do sezóny. V posledním kole odehrál kvalitní výkon v Karviné, kde dlouho vzdoroval. Opírá se o výborně chytajícího Schamse a velice trpělivý postupný útok se střelci z dálky. Nečeká nás jednoduchý zápas, tak jako vždy. Pokud chceme hrát o umístění ve špičce, což je naším cílem, musíme v neděli vyhrát. Tím spíše, že jsme před čtrnácti dny zaslouženě podlehli v Hranicích a nyní máme jedinečnou šanci získat první body z venku v tomto zápase v Novém Veselí. Samozřejmě ctíme kvalitu soupeře, ale my chceme zůstat nahoře a proto prostě musíme zvítězit.“

Jan Kupa, spojka HK FCC Město Lovosice: „V neděli nás nečeká jednoduchý soupeř. Nové Veselí má skvělý start do sezony a o body přišlo až minulé kolo na palubovce Karviné, ale my si jedeme pro dva body, které jsme nechali v posledním venkovním utkání v Hranicích. K tomu abychom vyhráli, musíme ale zlepšit proměňování vyložených šancí a minimalizovat technické chyby. Já osobně se těším na návrat “domů”, zejména na známé tváře v hledišti.“

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „První čtyři kola byla z našeho pohledu velmi úspěšná. Chtěli jsme ze 4 utkání 4 body a podařilo se nám získat 6. Z tohoto pohledu jsme samozřejmě spokojeni. To je ale již za námi a my se musíme s pokorou a pracovitostí dívat na další výzvy. Pokud chceme pomýšlet na play-off, musíme doma bodovat. V dalším zápase nás čekají Lovosice, které patří do užší špičky házené v ČR. Pokud tedy chceme pomýšlet na body, musíme předvést výkon srovnatelný ze zápasy s Karvinou nebo Zubřím. Věřím, že naše dosavadní výkony přitáhnou pozornost našich fanoušků a budeme se moci opět spolehnout na jejich podporu. Uděláme maximum proto, abychom se na utkání dobře připravili a pokusili se bodovat i ve domácím třetím zápase v ZDT Aréně.“