Dva mladí Lovci se chystají na akce národního týmu

Hodně napilno mají mužské reprezentační výběry v následujícím týdnu. Mužská reprezentace se sejde, aby sehrála úvodní duely v kvalifikaci na Euro 2019, národní týmy dorostenců a juniorů čekají úvodní tréninkové kempy v nové sezóně.

V „A“ týmu mužů sice v nominaci žádného Lovce nenajdeme, ve výběru dorostenecké a juniorské reprezentace ale hráči nastupující za Lovosice ve STRABAG Rail extralize již figurují.

Reprezentace dorostenců, VT v Jičíně (22. – 26. 10.)
trenér týmu: Aleš Kořínek (Lovci Lovosice)
v nominaci: Jaroslav Trkovský (spojka Lovci Lovosice)
náhradníci: Jan Kupa (spojka), Karel Holubec (pivot, oba Lovci Lovosice)

Na tým dorostenců čeká v termínu 22. – 26. října tréninkový kemp v Jičíně, v rámci kterého se utkají také s výběrem Polska. Dorostenci mají za sebou úspěšný „B“ šampionát v Rakousku, na kterém se probojovali až do finále. Toho se zúčastnili dva Lovci: spojka Jan Kupa a pivot Karel Holubec. Ti figurují pro nejbližší sraz reprezentace dorostenců na pozici náhradníků.

Mezi nominovanými tak najdeme jednoho zástupce Lovců a to spojku Jaroslava Trkovského. Dá se říci, že Jarda je v reprezentaci nováčkem, protože má za sebou pouze jedinou akci (leden 2018). Nominace do Jičína tak bude jeho druhou v RD dorostenců. „Zatím za sebou nemám žádnou vrcholnou akci nebo mezistátní zápas. Pevně doufám, že se mi tato možnost naskytne,“ řekl před blížícím se srazem Trkovský. Jak vnímá nominaci do reprezentace? „Je to pro mě samozřejmě čest a taková zpětná vazba za moje výkony v lize. Doufám, že budu mít do budoucna větší možnost do reprezentace zasáhnout.“

Z toho, že bude v nároďáku po delší době a z našeho klubu bude v týmu sám, pak nadějná lovosická spojka rozhodně strach nemá: „Budu trénovat a makat úplně stejně jako na trénincích a uvidíme. Trochu mě mrzí, že Honza ani Karel na sraz nejedou. Oni už mají pár takových akcí za sebou, takže by mi mohli i nějak poradit. A aspoň bych tam jel s nějakým parťákem. Ale myslím, že kemp zvládnu i tak.“

 

Reprezentace juniorů, VT v Novém Veselí (23. – 27. 10.)
v nominaci: David Karlovec (spojka Lovci Lovosice)

Junioři mají za sebou úspěšné léto. V Černé Hoře dokázali zvítězit na ME „B“, když ve finálovém utkání převálcovali Rakousko o deset branek. Ve vítězném týmu byl i jeden z Lovců a to spojka David Karlovec, který je v nominaci celku také na první akci letošní sezóny.

Tou je výcvikový tábor v Novém Veselí. Na rozdíl od Jardy Trkovského není David v reprezentaci žádným nováčkem. „První srazy jsem absolvoval již v sezóně 2015/2016,“ vzpomíná Karlovec a dodává: „zúčastnil jsem se dvou vrcholných akcí ME v Chorvatsku v roce 2016 a ME „B“ v Černé Hoře v létě tohoto roku.“

Také pro něj je samozřejmě reprezentace výzva a za nominaci do týmu je rád: „Je to pro mě velká čest reprezentovat zemi, ve které jsem vyrůstal. Reprezentace mi umožňuje poznat házenou i v jiných zemích než jen u nás a zlepšovat se. Na srazy jezdím velmi rád, protože s klukama tvoříme skvělou partu a kempy probíhají v dobré náladě.“

Zatímco v dorosteneckém týmu se dá předpokládat, že na dalších srazech bude v týmu jeden a více Lovců, v týmu juniorů figuruje zatím pouze David Karlovec. „Samozřejmě je mi líto, že z našeho klubu tam jsem sám. Určitě by bylo skvělý mít tam nějakého parťáka z Lovosic, ale bohužel v áčku máme kluky, kteří jsou zatím jen v dorostenecké reprezentaci a tak se s nima na srazech nepotkávám,“ říká levoruká spojka Lovců.

Přejeme všem našim hráčům, aby se jim na kempech dařilo a v pořádku se vrátili zpět do klubu!