Svátek házené na zimáku proměnili Lovci ve vítězný start!

Prvním zápasem odstartoval v sobotu pro Lovce nový ročník Strabag Rail extraligy. V rámci mezinárodního obřího turnaje dětí a mládeže jsme v prvním kole nejvyšší soutěže přivítali celek Dukly Praha.

1. kolo STRABAG Rail extraligy:

HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha
32:30 (18:18)

Vydařený byl otvírák sezóny v Lovosicích, ve kterém jsme přivítali pražskou Duklu. Vydařený nejen díky prvním dvěma bodům, které si Lovci připsali do tabulky, ale také díky samotnému charakteru zápasu, ve kterém jsme se společně loučili s aktivní hráčskou kariérou Jana Landy.

„Poslední zápas Honzy Landy“ přilákal do ochozů zimního stadionu více jak 2300 diváků, kteří již tak dramatickému duelu vytvořili ještě větší elektrizující atmosféru. Slavnostní charakter utkání podtrhla i česká státní hymna v podání dětské muzikálové zpěvačky Natálky Němcové.

Po ní se již oba týmy pustily do lítého boje, přičemž vedení drželi na své straně povětšinou Lovci. Hned zkraje utkání jsme dokázali odskočit na 4:1, později na 8:5 (9. minuta utkání). Dukla dokázala srovnat stav zápasu na 8:8 díky brankám z rychlých protiútoků, ke kterým jsme ji vyzvali svými technickými chybami v útoku. Poté Lovci zpřesnili hru a dokázali soupeři znovu odskočit (12:10). Dvakrát se Dukla ještě v první půli dokázala dostat do dvoubrankového vedení, naposledy ve 28. minutě 18:16. Závěr poločasu ale patřil našim hráčům, když důležité branky vstřelil ještě dorostenec Jaroslav Trkovský a srovnání před sirénou zařídil Lukáš Malý.

Hned v samém úvodu druhé půle šla Dukla znovu do jednobrankového vedení. To ale bylo z její strany v zápase naposledy. K výbornému výkonu se rozchytal brankář Honza Hrdlička, v poli se nám dařilo zapojovat všechny hráče a všichni, kteří se dostali na palubovku (s výjimkou obranáře Semeráda) také skórovali. Soupeřovu obranu dokázali rozhýbat i tři naši mladíčci: pivot Holubec a spojky Kupa s Trkovským. Ve druhém poločase dokázali Lovci Dukle odskočit už na rozdíl čtyř branek. Dvakrát se soupeř dokázal přiblížit na rozdíl dvou gólů, více jsme mu již ale nedovolili. V 58. minutě vedli naši házenkáři 32:28, aby Dukla dokázala ještě dvěma góly výsledek zápasu zkorigovat.

Lovci tak v úvodu sezóny dosáhli na důležité vítězství proti silnému soupeři. Rozhodně se sluší Dukle poděkovat za ochotu a vstřícnost, se kterou do zápasu nastoupila a se kterou jej ve zvláštním režimu odehrála. V utkání došlo k několika slavnostním momentům a přerušení hry s ohledem na loučení Honzy Landy: k vidění byly vedle medailonku s průřezem jeho kariérou také emotivní videa se vzkazy spoluhráčů z klubu i reprezentace, vzpomínky ženy Hanky nebo poděkování Kennyho jeho rodičům. Součástí utkání bylo také slavnostní předání plakety, protože Jan Landa se stal šestým členem Společenství legend Lovci Lovosice.

Fotogalerii k Otvíráku sezóny naleznete zde. Na webové stránky klubu přidáme do sekce Společenství legend také všechna videa, která jsme ke slavnostnímu zápasu natočili.

Děkujeme všem fanouškům za podporu a budeme se na vás těšit již za týden v rámci 2. kola STRABAG Rail extraligy. V sobotu 15. září na domácí palubovce přivítáme celek Jičína. JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Viděli jsme vyrovnané utkání hrané ve skvělé atmosféře. Ukázalo se, že v začátku sezóny chtějí oba týmy hlavně útočit a obrana je až tak nezajímá. My jsme si zápas prohráli ze dvou důvodů: za prvé se takovéto zápasy vyhrávají v obraně a my jsme defenzivu neměli takovou, jakou jsme chtěli mít. Druhým důvodem je to, že jsme udělali několik technických chyb a to nevynucených tlakem soupeře. To v takhle vyrovnaném zápase samozřejmě rozhoduje, protože velkou roli hrají detaily. Lovosice, hnané dopředu domácím prostředím s podporou narvané haly 2000 fanoušky, zápas silou vůle na konci urvaly.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Jsme spokojeni s dvěma body a dobrým vstupem do sezóny. Očekávali jsme nervózní utkání, přičemž hlavně v prvním poločase jsme viděli dynamické střetnutí nahoru dolů. V prvním poločase jsme měli trošku problémy s návratem do obrany i po našem vstřeleném gólu, čehož Dukla několikrát využila. V závěru zápasu už klíčoví hráči Dukly nezvládali svoje obranné činnosti, nám naopak pomohli čerství hráči z lavičky, kteří dokázali, že do týmu patří. A z toho mám radost.“

Sestava a branky Lovosic: Hrdlička, Rangl – Holubec 1, Landa 1/1, Kupa 4/2, Sýkora, Motl 6, Bouček 3, Klimt 5, Trkovský 3, Konárik, Semerád, Stach, Malý 7, Franc 2, Jelínek.

7m hody: 3/3 – 3/1, vyloučení: 3 – 5 (ČK Šimůnek), rozhodčí: Točík, Pavlát, diváků: 2370.