Starší žáci na kempu v Německu

Stejně jako zbytek mládežnických kategorii Lovců se i tým starších žáků zúčastnil pětidenního tréninkového kempu v německém Kiezu. Na soustředění odjelo celkem 29 starších žáků ročníku 2004 a 2005 a tvořili tak jednu třetinu všech zúčastněných.

Tréninkový kemp Kiez (Německo).

V pondělí 6.8 tým odcestoval autobusem do německého Kiezu, kde se uskutečnil společný tréninkový kemp všech mládežnických kategorii týmů Lovosic a Drážďan. Kemp probíhal od pondělí do pátku.

Měli jsme rozdělené tréninkové jednotky na 3 různé fáze. V hale jsme se věnovali herním činnostem jednotlivce, kde jsme se především snažili zdokonalit uvolnění 1 na 1 a také správné obranné postavení při tomto typu obrany. Sehráli jsme i jedno přátelské utkání s německým týmem. Bohužel soupeř nedisponoval tak kvalitním a širokým kádrem jako my a tak byl výsledek utkání zcela jednoznačný.

Další částí byla fyzická příprava, která probíhala na venkovním hřišti nebo ve zdejším lese. Na trénincích jsme se zaměřili na rychlostní vytrvalost a také na posilování s vlastní vahou těla.

Třetí část tréninkových jednotek tvořily kolektivní sporty a fyzioterapie. Kluci si zahráli turnaj ve fotbale nebo přehazované. Nedílnou součástí takových kempů bývá i fyzioterapie, kterou naši hráči absolvovali s naší fyzioterapeutkou Evou.

Ve volném čase jsme formou procházky došli na nedaleké koupaliště, kde si mohl tým na chvíli odpočinout.

Kemp splnil všechna moje očekávání. Na závěr bych chtěl ještě poděkovat svým asistentům Ondrovi a Karolíně za skvělou spolupráci a též klukům za skvělý přístup na tréninkových jednotkách.

Pavel Pěkný, trenér st. žáků.