Mladší žáci Lovosic vicemistry Slovenska!

Mistrovství Slovenské republiky, Stupava.

Hrálo se podle pravidel házené s úpravou, že branka dosažená střelbou před hranicí devítky při splnění podmínky proti postavené obraně platila za dvě. Hráno 2×15 minut.

V úvodním střetnutí lovosičtí nastoupili proti domácímu Tatranu. Soupeř se nevyrovnal s agresivní obranou Lovosic a prohrál 25:2 (12:0). V utkání proti žákům Kysuckého Nového Mesta zvítězili Lovosičtí 28:7 (15:2), když soupeř nezvládl drtivý nástup Lovosic (4. min 6:0).

Sobotní zápas proti Slovanu Modra, nejslabšímu týmu turnaje, byl příliš jednoznačný. Lovosičtí ve druhém poločase nedovolili soupeři skórovat, utkání skončilo 25:4 (12:4). Další soupeř Agro Topolčany nebyl zdaleka tak jednoduchý. Lovosičtí totiž zapomněli rychlost a agresivitu v kabině. Úvod utkání patřil sice Lovosicím (13. min 14:7), ale soupeř chytil šanci za pačesy a výsledek 24:22 (16:10) byl pro něj velmi přijatelný. Výsledek večerního utkání proti Bardějovu 21:14 (14:9) již nic nezměnil na postupu Lovosic z prvního místa.

Semifinálové utkání proti Štartu Nové Zámky (bronzoví) lovosičtí předvedli svoji hru v plné síle. Soupeř se nevyrovnal s rychlostí a důraznou  obranou Lovosic (6. min 6:1). Ve druhém poločase tempo polevilo a výsledek 29:13 (16:7) byl pro soupeře přijatelný. Finálové utkání proti Tatranu Prešov už tak uvolněné nebylo. Družstvo jako by bylo svázáno odpovědností. Oslabením o Tadeáše Pokorného se snížila jeho úderná síla a tak soupeř celé utkání vedl. Konečný výsledek 9:15 (5:7) znamenal první porážku po 6 měsících soutěží.

Družstvu blahopřejeme ke stříbrným medailím, děkujeme hráčům za vzornou reprezentaci a rodičům za pomoc při zajištění dopravy.

Semifinále: Lovosice – Nové Zámky 29:13 (16:7), Prešov – Kysucké N. Město 17:4 (11:2)

Finále: (1) Prešov – (2) Lovosice 15:9 (7:5),

O 3. místo: (3) Nové Zámky – (4) Kysucké N. Město 20:17 (15:9),

Sestava Lovců: Hromada, Toužimský – Zámyslický, Dojčinovič, Pokorný Tad., Pokorný Tom., Černý, Šafránek, Srba, Mach, Bereš, Buryánek

Realizační tým: Holata, Hron, Trefný, Vodička