Pokračovala Severočeská liga mladších žáků

Severočeská liga mladších žáků pokračovala 13. května 2018 druhým a třetím turnajem v Lounech resp. V Mostě. Turnaj potvrdil rozdělení sil v severočeské oblasti.

Severočeská liga mladších žáků – 2. kolo.

Opět jednoznačně zvítězili žáci Lovosic před Loko Louny. O třetí místo byl sveden velký boj, stále lepšící se Most potvrdil třetí místo z úvodního turnaje před Libercem. Hráno 10 minut osobní obrany, druhá polovina 20 minut zónové obrany.

V úvodním utkání lounští v osobce dlouho vzdorovali favoritovi z Lovosic. Jejich rychlost stačila na branky Lovosic vždy odpovědět, skóre bylo dlouho vyrovnané (9:7). Ve druhé půli se projevila větší vyspělost Lovosic a utkání skončilo výrazným rozdílem (24:15).

Také ve druhém utkání Lovosičtí v osobce upřednostňovali hru dopředu a nedůrazná obrana umožnila Mostu přijatelný rozdíl (13:10). Ve hře však lovosičtí mosteckým toho příliš nedovolili, celkem 24:14.

V závěrečném utkání s Libercem se projevila únava z náročné hry při omezených možnostech střídání (neúplná sestava) a Liberec dlouho udržoval přijatelný výsledek (9:7). Ve druhé polovině lovosičtí měli za úkol hrát nacvičované signály, což s sebou pochopitelně neslo spoustu technických chyb, které Liberec trestal. Výsledek 21:17.

Severočeská liga mladších žáků – 3. kolo.

Třetí kolo severočeské ligy mladších žáků se hrálo v Mostě 19. května 2018. Turnajem prošli žáci Lovosic opět „bez ztráty kytičky“, před Loko Louny, potvrdila se vyrovnanost Liberce a Mostu.

V prvním vystoupení Lovosice snadno přehráli Liberec již v osobní obraně (14:7). Také druhá půle byla jednoznačná, přestože lovosičtí zkoušeli hrát v útoku v sedmi bez brankáře. Technické chyby z toho pramenící však liberečtí nestihli trestat, závěrečný výsledek byl jednoznačný 31:16.

Nástup Lovosic do vystoupení proti domácím byl v osobce jednoznačný (3. min 4:0). Postupně se hra vyrovnala a neproměňování šancí Lovosic mostečtí využili ke korigování skóre (11:8). Stejně jako v úvodním utkání lovosičtí ve druhém poločase zkoušeli nacvičované signály proti postavené obraně a z nepřesností plynuly časté ztráty míče. Důrazná obrana však mosteckým příliš nedovolila. Výsledek 24:13 odpovídá průběhu.

Do osobky závěrečného utkání Lovosice doslova vlétli (11:4). Ve hře lounští využili nedůsledností v obraně a stačil často odpovídat na branky Lovosic, celkově 25:13.

Lovosičtí potvrdili úlohu favorita. Hráli uvolněně, v tempu. Trenéři rovnoměrně střídali kompletní pětky a obě sestavy svá mini utkání vyhrály. Potěšitelná byla zvyšující se účinnost nacvičovaných signálů. Všichni hráči byli nebezpeční, všichni se zapsali do střelecké tabulky. Ostatní zápasy byly velmi vyrovnané.

Souboj o umístění na medailových pozicích je stále otevřený.