„Zátěž rozložíme na celý tým, ale neznamená to, že bychom utkání nechtěli vyhrát,“ říká Milan Berka po prohraném semifinále

Znovu usedl na lavičku Lovců, aby po boku asistenta Vaška Tomana vedl Lovce za vítězstvím. Premiéra vypadala dlouho dobře, ale závěr jeho svěřencům nevyšel a svého staronového trenéra tak po jeho návratu nepotěšili.

Rozhovor s trenérem Milanem Berkou.

Milane, pro tebe to byl po delší době první zápas na lavičce Lovců, jak sis ho užil?
„Bylo to moc fajn, už jsem se na to moc těšil, protože jsem si přál být víc zapojen do dění v týmu.“

Ty jsi celé utkání prostál s berlemi za nebo vedle naší lavičky, nebyl to problém?
„Sedět moc nemůžu a navíc při zápasech stejně moc nesedím. Spíš jsem si musel dávat teď pozor, abych neudělal nějaký zbytečný pohyb, který by mi mohl s ohledem na rekonvalescenci uškodit.“

Pojďme k dnešnímu utkání. Možná by se dal semifinálový zápas rozdělit na dvě části: do 41. minuty a od 41. minuty. Jak bys obě tyto pasáže zhodnotil?
„První poločas nám vyšel tak, jak jsme si představovali. Hráli jsme svižně s aktivní obranou, bohužel nás brzdily technické chyby a velké množstí neproměněných šancí. Výborně nás držel Artur v brance, ale my jsme toho nedokázali využít, protože jinak bychom s takovým výkonem brankáře museli vést v poločase tak o 5-6 branek. Zvládli jsme i vstup do druhé půle, i přes další nevydařenou přesilovku jsme udržovali vedení do 41. minuty. Od té doby jsme ale i přes další početní výhodu nedokázali skóre navýšit, naopak jsme prohráli vlastní přesilovku a umožnili soupeři srovnat. V závěru jsme pak ještě udělali dvě technické chyby, které nás definitivně připravily o možnost postupu do finále.“

V zápase se nám vůbec nevydařila hra v početní výhodě, jak jsi zmiňoval ve svém hodnocení. Pokud ne všechny, tak většinu z přesilovek jsme dokonce prohráli. Jaký je recept na lepší hru v této herní situaci?
„Musíme začít hrát tyto pasáže jednodušeji a s větším tlakem na soupeře.“

V průběhu druhého poločasu, kdy se soupeř dotáhl na remízu 21:21, jsme pak navíc přišli o vyloučeného Vaška Klimta. Jaký vliv měla jeho absence na další průběh zápasu?
„Přišli jsme o hráče, kterého jsme využívali jak v obraně tak v útoku. Rozložení sil pak nebylo takové, jak jsme si představovali.“

My jsme před tímto víkendem zmiňovali, že v Českém poháru se počítá jen vítězství, ale nás zítra čeká duel o třetí místo. Asi bude důležité tým namotivovat především psychicky..
Rozhodně je potřeba najít motivaci do utkání a především se plně koncentrovat, abychom předešli nějakému zranění. Zátěž rozložíme na celý tým, ale neznamená to, že bychom utkání nechtěli vyhrát.“

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: