Za mladší žáky v lize Ústeckého kraje zaskakovali minižáci

Devátý turnaj ligy ústeckého kraje, který se konal v neděli 3. prosince 2017 v Mostě, měl neobvyklý průběh.

Liga Ústeckého kraje mladších žáků.

Lovosické A-čko dalo přednost dvoudennímu silně obsazenému turnaji na Dukle Praha a několik lounských mladších žáků posílilo starší na turnaji v Rožnově. Za družstvo Lovosic-I zaskočili lovosičtí minižáci a vůbec si nevedli špatně. Louny i přes oslabení prošli turnajem bez zaváhání před druhým Mostem. O další příčku se strhnul boj, který při shodném bodovém zisku díky skóre vyzněl pro Chomutov před Lovosice-II a Lovosice-I. Hráno první půle 10 minut osobní obrany, druhá 20 minut zónové obrany.

HK Lovosice-I – Lokomotiva Louny 8:19 (2:7, 6:12)

Sehrát úvodní utkání s velkým favoritem bylo pro minižáky příliš velké sousto. Velký respekt znamenal spoustu technických chyb, které favorit trestal.

HK Lovosice-I – HK Lovosice-II 12:19 (4:9, 8:10)

Napínavý souboj běhavých minižáků proti fyzicky vyspělejšímu B-čku neměl favorita. V utkání se ale prosadila zkušenost a zejména spolehlivý Toužimský v brance, který byl pro Lovosice-I téměř nepřekonatelnou překážkou.

HK Lovosice-I – Baník Most 11:24 (5:10, 6:14)

Miníci skočili do utkání bez respektu (3.min 3:1). Pak platili daň za neúspěšnou střelbu a Mostečtí z rychlých útoků snadno navyšovali skóre. Přijatelný pětibrankový rozdíl udržovali lovosičtí až do poloviny druhého poločasu (19.min 8:13). Nasazené tempo však neudrželi a prohra byla nakonec až příliš krutá.

HK Lovosice-I – HK Chomutov 15:13 (7:4, 8:9)

Poslední utkání turnaje je víceméně o vůli, protože v turnaji docházejí rychle síly. Větší vůli po vítězství měli Lovosičtí, kteří si nadšením a bojovností v úvodní osobce vytvořili náskok, a ten ve druhé půli udrželi.

HK Lovosice-II – HK Chomutov 11:13 (6:4, 5:9)

Pohyb lovosických v osobce znamenal zasloužené vedení. Ve hře se projevila malá odvaha v útoku, kdy jedině Fornbaum se nebál zakončovat. Přenechanou iniciativu soupeř proti málo důrazné obraně Lovosic dokonale využil.

HK Lovosice-II – Lokomotiva Louny 4:23 (2:8, 2:15)

Trapné vystoupení, když odvahu a nadšení nechali Lovosičtí v kabině a Toužimského v brance nechávali po celé utkání na holičkách.

HK Lovosice-II – Baník Most 13:20 (6:10, 7:10)

V osobce pohyb nesl Lovosickým ovoce (8.min 4:6). I ve druhém poločase důrazná obrana favoritovi ztěžovala hru a výborný Toužimský v brance udržoval přijatelný výsledek (19.min 9:14, 26.min 12:17). V závěru ale došly síly.

Tabulka:

1. Loko Louny 4 4 0 0 80:34 8 46
2. Baník Most 4 3 0 1 73:55 4 18
3. HK Chomutov 4 1 0 3 50:64 2 -14
4. HK Lovosice II 4 1 0 3 47:68 2 -21
5. HK Lovosice I 4 1 0 3 46:75 2 -29

Minižáci se turnaje zhostili na jedničku, zdobil je důraz a rychlost. V utkáních se pravidelně střídali a uspořené síly se projevily závěru proti Chomutovu. Branky dosáhli téměř všichni. B-čko se utkání od utkání lepšilo, ale k úspěchu potřebovali dravost a ta jim, zejména s Chomutovem chyběla. Na druhou stranu byl pro ně turnaj s jen dvěma střídajícími nad síly.