Mladší žáci odehráli závěrečný turnaj Ligy Ústeckého kraje

Závěrečný turnaj ligy ústeckého kraje se konal v neděli 17. prosince 2017 v Lovosicích.

Liga Ústeckého kraje, mladší žáci

Ani v tomto turnaji nedošlo k překvapení, turnaj skončil v obvyklém pořadí Lovosice-I, Louny, Most, Chomutov a Lovosice II. Do jarní části postupují Lovosice I, Louny a Most a v soutěži je doplní nejlepší z Liberecké skupiny. Hráno první půle 10 minut osobní obrany, druhá 20 minut zónové obrany.

HK Lovosice-I – HK Lovosice-II   30:13 (14:6, 16:7)

Mladší se přizpůsobili rychlé hře starších a tak se hrála pohledná házená. Skóre je pro mladší příliš kruté, ale byla to daň za technické chyby a málo produktivní střelbu.

HK Lovosice-I – Lokomotiva Louny 19:12 (10:7, 9:5)

Ani tentokrát nestačili pohybliví žáci Loun na favorita, který sice nepředvedl oslnivý výkon, ale vedení v utkání držel od začátku do konce.

HK Lovosice-I – Baník Most 23:8 (9:2, 14:6)

V osobce si favorit vytvořil potřebný náskok, který v poklidném tempu druhého poločasu navyšoval. Přílišný respekt mosteckých nedonutil Lovosice k většímu nasazení.

HK Lovosice-I – HK Chomutov 23:12 (9:4, 14:8)

V závěrečném utkání podzimní části soutěže k překvapení nemohlo dojít. Chomutovští nestačili fyzicky a tak ani nemohli potrestat bohorovný výkon favorita. Ale málem se jim podařilo dát domácím v turnaji největší počet branek.

HK Lovosice-II – HK Chomutov 13:16 (8:6, 5:10)

Prohra je pro domácí příliš krutá. Slibný náskok z osobky Chomutov srovnal (20.min 9:9), ale lovosičtí byli stále o krok vepředu. Posledních pět minut však Lovosice nezvládli, zradila je střelba.

HK Lovosice-II – Lokomotiva Louny 13:21 (7:11, 6:10)

Nejlepší výkon mladšího družstva v turnaji. Důrazná obrana a pohyb v útočné fázi favorita překvapil a dlouho hledal zbraň. Nicméně dravost a zejména proměňování vytvořených šancí jasně hovořilo pro Louny

HK Lovosice-II – Baník Most 14:27 (5:13, 9:14)

V posledním utkání družstva v podzimní části soutěže už domácím nezbývalo dost sil, aby favoritovi vzdorovali.

Tabulka:

1. HK Lovosice II 4 4 0 0 95:45 8 50
2. Loko Louny 4 3 0 1 71:53 6 18
3. Baník Most 4 2 0 2 68:67 4 1
4. HK Chomutov 4 1 0 3 49:77 2 -28
5. HK Lovosice II 4 0 0 4 53:94 0 -41

První družstvo Lovosic prošlo podzimní části oblastní ligy bez ztráty kytičky, nepočítáme-li turnaj v Mostě, kde za ně zaskakovali minižáci. Družstvo stavělo na výborných výkonech obou brankářů a na důrazné obraně, ze které vycházely rychlé útoky. Ani v útočné fázi nemělo družstvo v soutěži konkurenta, o čem svědčí 25 branek v průměru na utkání. Nicméně pravou výkonnost družstva prověří až soupeři v turnajích v zimním období.

Vystupování mladšího družstva je obtížné hodnotit. Některá utkání sehrálo excelentně a jen úspěšnost střelby je připravila o body, na druhé straně ve vyrovnaných utkáních s Chomutovem mělo družstvo rozhodně na vyšší bodový zisk.