Mladší žáci druzí na turnaji v Praze

Lovosičtí mladší žáci se zúčastnili tradičního předvánočního turnaje pořádaného Duklou Praha 2. – 3. prosince 2017 ve sportovním areálu ve Břvích.

Dukla Cup 2017 – mladší žáci.

Velmi dobře obsazený turnaj doplnili mimo soutěž hrající výběr Prahy žáků ročníku 2004 a 2005. Pro Lovosické, v soutěži dosud neporažené, to byl křest ohněm. Obstáli v něm na výbornou, získali stříbrné medaile, když porazili vítěze turnaje RHC Dukla Praha. Třetí skončil Talent Plzeň, který Lovosicím udělil první, byť jen jednobrankovou porážku. Další celky, čtvrtá Telnice, pátá Dukla a šestá Karviná už nedosahovali výkonnosti medailistů. Lovosický Dojčinovič byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Hráno každý s každým 2x15minut.

HK Lovosice – Sokol Telnice 20:12 (11:8)

V rozpačitém úvodu utkání měli navrch hosté z Moravy (5.min 1:2). Lovosičtí překlopili skóre na svoji stranu až v 10.minutě (6:5). Od té chvíle nebylo o vítězi pochyb, neboť soupeř si nevěděl rady s důraznou obranou Lovosic, ze které plynuly zisky míče a smrtící rychlé útoky.

HK Lovosice – RHC Dukla Praha  17:15 (7:8)

Napínavý souboj důrazných obran a výborných brankářů, ve kterém dlouho nebylo o vítězi rozhodnuto (7.min 3:3, 10.min 6:6). V poločase musel odstoupit nejlepší střelec Lovosic Tadeáš Pokorný (zlomenina ruky). Družstvo jako celek však pokračovalo ve výborném výkonu a další přetahovanou o skóre v druhém poločase (20.min 10:10, 26.min 14:14) v samém závěru rozhodlo ve svůj prospěch.

HK Lovosice – Talent Plzeň 15:16  (7:10)

Opět velmi vyrovnané utkání, které bylo soubojem Lovosické obrany s nejlepším střelcem turnaje Třískou. Plzeňští byli stále o krok napřed (11.min 5:6). Ve druhém poločase byl rozdíl až tříbrankový, neboť Tříska nebyl k udržení (dal 12 branek). Teprve v samém závěru utkání Lovosice na něj našli zbraň a v poslední minutě srovnali. Bohužel neproměněním závěrečného sedmimetrového hodu přišli o neporazitelnost

HK Lovosice – Dukla Praha 21:7 (9:2)

Hráči Dukly ochuzeni o své nejlepší, kteří hráli za RHC, nenašli recept na důraznou obranu a rychlost Lovosic

HK Lovosice – Baník Karviná 16:8 (9:4)

Karvinští přijeli s mladším ročníkem rychlostně a technicky velmi dobře připraveným. Proti důrazné obraně se však nemohli prosadit, i když Lovosice ubrali na rychlosti

HK Lovosice – Výběr Prahy (2004 a 5) 2:27 (2:16)

V utkání mimo soutěž, zvláště proti soupeři lépe technicky i rychlostně vybavenějšímu, nenašli lovosičtí ani motivaci ani síly. Škoda, že tak pošramotili výborný obraz, který na turnaji o lovosické házené vytvořili.

6. Baník Karviná 5 0 1 4 43:66 2 -23

Lovosičtí odvedli výborný výkon v obraně, za kterou kralovali oba brankáři. Z ní vycházeli i snadné branky z rychlých útoků. Silnou zbraní byl i postupný útok, chyběla však častější střelba z dálky. Všichni hráči se zapsali do střelecké tabulky a za předvedený výkon zaslouží všichni hráči pochvalu.