Liga Ústeckého kraje mladších žáků i nadále pod taktovkou Lovců

Již osmý turnaj ligy ústeckého kraje se konal v sobotu 25. listopadu 2017 ve sportovní hale Chemik v Lovosicích.

Liga Ústeckého kraje ml. žáků – 8. turnaj, Lovosice

Očekávaný trochu vyrovnaný souboj domácích s Louny se nekonal, na druhé straně se o vyrovnaná utkání postarali Mostečtí, kteří zle potrápili Louny a těsně zvítězili nad Lovosice-II. I v tomto turnaji pokračovala neporazitelnost žáků Lovosice-I. kteří deklasovali druhého v pořadí Louny. Překvapením bylo čtvrté místo žáků Lovosic-II, kteří si snadno poradili s Chomutovem a potrápili favorizovaný Most. Hráno první poločas 10 minut osobní obrany, druhý poločas 20 minut zónové obrany.

HK Lovosice-I : HK Lovosice-II 29:9 (10:3, 19:6)

Výsledek je pro mladé až příliš krutý, neboť hráli výborně, v pohybu a s důrazem. Rozhodla zkušenost a fyzická převaha starších

HK Lovosice-I : Lokomotiva Louny 27:9 (14:4, 13:5)

Nejlepší výkon Lovosic tentokrát odnesl druhý tým tabulky. Z úvodní lovosické smršti v osobce (3.min 6:0) se lounští nevzpamatovali a po celé utkání nenašli zbraň na důraz a rychlost domácích.

HK Lovosice-I : Baník Most 24:15 (13:9, 11:6)

Mostečtí získali sebevědomí po dobrém výkonu s Louny a pohybem proti chodící házené favorita udržovali vyrovnané skóre (6.min 6:6). Lovosičtí trochu zpřesnili hru a rázem skóre narůstalo. Pro mostecké přijatelný brankový rozdíl udržovali domácí technickými chybami a zejména nepřesnou střelbou, neboť na tyčky se nehraje

HK Lovosice-I : HK Chomutov 27:6 (16:5, 11:1)

V posledním utkání turnaje už oběma týmům docházely síly, což bylo vidět zejména u hostů. Také domácí na hřišti více odpočívali, ale na soupeře poloviční tempo a důraz stačily

HK Lovosice-II : HK Chomutov 16:10 (8:5, 8:5)

Mladá krev čtyř minižáků vnesla do družstva pohyb a chuť se o výsledek poprat a rázem to bylo vidět nejen na hře, ale i na skóre

HK Lovosice-II : Lokomotiva Louny 15:23 (7:15, 8:8)

Opět velmi dobrý výkon Lovosic, všichni v pohybu a obětaví v obraně (6.min 6:8). Bohužel v závěru osobky lovosičtí několika chybami ztratili fazónu a silný soupeř krutě trestal. Ani výborný výkon ve druhé půli nemohl manko smazat

HK Lovosice-II : Baník Most 16:18 (6:5, 10:13)

Pohyb a důraz na mostecké platil a tak byla osobka i hra vyrovnaná (15.min 9:9, 25.min 14:14, 29.min 16:16). Nezkušenost a velká snaha Lovosic vedly v poslední minutě k chybám, ze kterých soupeř vytěžil dvoubrankové vítězství.

Tabulka:

1. HK Lovosice I 4 4 0 0 107:39 8 68
2. Loko Louny 4 3 0 1 71:61 6 10
3. Baník Most 4 2 0 2 66:71 4 -5
4. HK Lovosice II 4 1 0 3 56:80 2 -24
5. HK Chomutov 4 0 0 4 37:86 0 -49

Papírově nejtěžší utkání s Louny A-čko zvládlo perfektně, přesně k obrazu trenérů. Další utkání už tak přísné měřítko nesnesou, ale výkonnostní rozdíl byl příliš velký.

Mladší předvedli svůj nejlepší výkon. Oživení do hry vnesli svoji rychlostí čtyři minižáci a strhli tak ostatní. Rychlost často platili chybami, ale byla radost dívat se na hru se srdíčkem