Liga Ústeckého kraje: Lovci i nadále dominují

Po třítýdenní přestávce proběhl v neděli 12. listopadu 2017 ve sportovní hale v Lounech sedmý turnaj ligy ústeckého kraje mladších žáků.

Liga Ústeckého kraje mladších žáků – Louny.

Pětičlenná skupina je jednoznačně výkonnostně rozdělena a turnaje se tak stávají pro účastníky nudnými. Překvapení lze očekávat pouze u trochu vyrovnaných utkání Lovosice-I – Louny a Lovosice-II – Chomutov. Vedoucí tým Lovosic I však druhé Louny jednoznačně přehrál. Lounští si stejným brankovým rozdílem snadno poradili s třetím Mostem. Čtvrtý Chomutov prohrál s mosteckými o 14 branek, ale snadno si poradil s Lovosicemi II. Hráno první poločas 10 minut osobní obrany, druhý poločas 20 minut zónové obrany.

HK Lovosice I – HK Lovosice-II 29:7 (11:4, 18:3)

Přílišný respekt mladších jim proti profesorské hře starších neumožnil uhrát solidní výsledek.

HK Lovosice I – Lokomotiva Louny 20:14 (9:8, 11:6)

Bojovný výkon Loun slavil v osobce proti „studené“ hře favorita úspěch a nedovolil mu větší než jednobrankové vedení. Hrubá nekázeň Lovosických na konci osobky znamenala téměř dvě minuty hry ve čtyřech, z čehož domácí vytěžili pouze hubené vedení (12.min 9:10). Ani to však dlouho neudrželi (15.min 12:10) a favorit sice pomalu, ale jistě skóre navyšoval.

HK Lovosice I – Baník Most 21:9 (8:5, 13:4)

Z malého důrazu Lovosic v osobce vytěžili mostečtí vedení (4.min 2:3). V dalším průběhu utkání si Lovosice vytvářeli nepřeberně šancí, ale předháněli se v jejich zahazování. Také v obraně dávali svým brankářům vyniknout. Výkonnostní rozdíl je ale příliš velký.

HK Lovosice I – HK Chomutov 24:7 (8:5, 16:2)

Lovosičtí pokračovali ve způsobu hry „nevadí, když branku dostaneme, vždy jich dáme víc“, a tak chomutovští drželi krok (3.min 2:2, 6.min 4:2). Chomutov nasazené tempo dlouho neudržel a závěr byl už jednoznačný

HK Lovosice II – HK Chomutov 9:16 (5:6, 4:10)

Kdyby se počítaly šance, bylo by utkání vyrovnané. Připočteme-li k tomu nedůraznou obranu, která nechávala brankáře často na holičkách, byl výsledek utkání jednoznačný.

HK Lovosice II – Lokomotiva Louny 10:27 (3:14, 7:13)

Úvod sice patřil Lovosicím (3.min 2:1), ale jinak proti pohyblivým a technicky velmi dobře vybaveným lounským nebyla šance.

HK Lovosice II – Baník Most 14:26 (8:11, 6:15)

Lovosičtí opět zaostávali v rychlosti a technice, potěšitelné bylo zlepšení účinnosti střelby

Lovosičtí přistupovali k utkáním s jistotou, že nemohou prohrát a ostatní s jistotou, že nemohou vyhrát. Jinými slovy hrálo se na půl plynu, kromě zápasu s Louny, kdy soupeř „zlobil“ rychlostí a technikou. Škoda, že družstvo nevyužilo turnaje ke zkoušení trénovaných kombinací.

Tabulka:

1. HK Lovosice I 4 4 0 0 94:37 8 57
2. Loko Louny 4 3 0 1 76:46 6 30
3. Baník Most 4 2 0 2 66:58 4 8
4. HK Chomutov 4 1 0 3 39:82 2 -43
5. HK Lovosice II 4 0 0 4 40:92 0 -52

U mladšího družstva chybělo srdíčko, které by eliminovalo staré bolesti, spoustu technických chyb a neproměňování vypracovaných šancí.