Mladší žáci Lovosic v Lize Ústeckého kraje nadále neporaženi

V sobotu 7. října 2017 pokračovala v Lovosicích čtvrtým turnajem liga ústeckého kraje mladších žáků.

Turnaj mladších žáků – Lovosice

V turnaji bez problémů zvítězili žáci Lovosice-I a potvrdili tak dosavadní neporazitelnost. Družstvo se prezentovalo výkonem, který ho zdobil v úvodu sezóny a dali tak zapomenout matné hře z předešlého turnaje. Lounští předvedli svůj standardní výkon, důraznou a rychlou házenou. Ale ani lounská dravost nemohla vymazat fyzickou vyspělost a zejména touhu lovosických odčinit zaváhání v minulém turnaji. Třetí Most na první dvě místa nedosáhne, ale svoji pozici proti tandemu dalších v pořadí Chomutov a Lovosice-II snadno hájí. Chomutovští se turnaj od turnaje lepší, ale na medailové pozice to zdaleka není. V utkání o Černého Petra však domácí B-čko přehráli. Žáci Lovosice-II předvádějí výkony jak dubnové počasí. Krásné akce střídají hrubky. Na dno tabulky je sráží neproměňování šancí. Hráno první poločas 10 minut osobní obrany, druhý poločas 20 minut zónové obrany.

HK Lovosice I – HK Lovosice-II   39:4 (13:1, 26:3)

Výsledek nebyl přesným obrazem snahy B-čka. Děsivý rozdíl v rychlosti byl ale umocněn velkým respektem.

HK Lovosice I – Lokomotiva Louny 23:5 (10:4, 13:1)

Lovosičtí pokračovali v nasazeném tempu, lounští stačili pouze v úvodu osobky (3.min 2:2) Ve hře se přeci jen subtilnější hráči Loun nemohli prosadit proti důrazné obraně a vynikajícím brankářům Lovosic. S chutí hrající lovosičtí tak deklasovali největšího soupeře v soutěži

HK Lovosice I – Baník Most 27:9 (10:0, 17:9)

Také proti Mostu předváděli Lovosice rychlou a důraznou házenou. Pro mostecké až děsivé skóre z osobky stále narůstalo (18. min 17:1). V dalším průběhu lovosičtí polevili v důrazu, mostečtí se osmělili a zkorigovali výsledek. Nastříleli Lovosicím-I v turnaji nejvíce branek

HK Lovosice I – HK Chomutov 29:7 (10:3, 19:4)

Proti lepšícímu soupeři stačilo lovosickým k jasnému vítězství i volnější tempo i důraz.

HK Lovosice II – HK Chomutov 8:11 (5:6, 3:5)

Lovosičtí nezopakovali výkon proti A-čku a ve vyrovnaném utkání zahazovali jednu šanci za druhou.

HK Lovosice II – Lokomotiva Louny 9:22  ( 2:10, 7:12)

Opět příliš jednoznačné, soupeř byl lepší ve všech činnostech.

HK Lovosice II – Baník Most 12:22 (3:11, 9:11)

Osobka pohřbila naději na přijatelnější výsledek. Solidní výkon ve hře nestačil manko smazat.

Tabulka:

1. HK Lovosice I 4 4 0 0 118:25 8 93
2. Loko Louny 4 3 0 1 70:52 6 18
3. Baník Most 4 2 0 2 59:73 4 -14
4. HK Chomutov 4 1 0 3 44:80 2 -36
5. HK Lovosice II 4 0 0 4 33:94 2 -61

Družstvo Lovosice-I se předvedlo v plné síle a pohodě. Tým zdobily rychlost, důraz a radost ze hry. Je nutno pochválit všechny hráče. Je potěšitelné, že jakékoliv střídání nemělo vliv na úroveň hry.

Mladší družstvo nehrálo špatně, ale v důležitém utkání zklamalo. O lepší výsledky se hráči připravují nevyrovnanými výkony (technické chyby) a slabou střeleckou produktivitou. Výkonnost táhli oba brankáři a Srba, potěšila hra a nasazení minižáků Křížka a Hrabánka.