Liga Ústeckého kraje pod taktovkou Lovců

Ani šestý turnaj ligy ústeckého kraje mladších žáků odehraný 21. října 2017 v Chomutově nepřinesl žádné překvapení.

Liga Ústeckého kraje ml.žáků, Chomutov

Výkonnostně a i výsledkově je západní skupina jasně rozdělena, trochu vyrovnaný souboj je veden pouze o závěr tabulky. Skupině jasně dominují žáci Lovosice-I, kteří převyšují ostatní důrazem a střeleckou aktivitou. Rychlostí a technikou jim mohou konkurovat pouze hráči v tabulce druhých Loun. Také třetí místo je „předplacené“, žáci Mostu snadno přehrávají další týmy. Stále se lepšící Chomutov, zdá se, napevno udržuje čtvrtou pozici. Poslední Lovosice B nejsou schopni udržet solidní výkon po celé utkání a herní nekázní se připravují o úspěch. Hráno první poločas 10 minut osobní obrany, druhý poločas 20 minut zónové obrany.

HK Lovosice-I : Lokomotiva Louny 23:8  (8:5, 15:2)

Takříkajíc finálové utkání na úvod turnaje nepřineslo žádné překvapení. Lovosičtí se předháněli v zahazování šancí a tak lounští v osobce zůstávali stále na dostřel. Ve druhé půli se projevil velký respekt Loun (18. min 15:5) a favorit zvítězil v až  příliš velkém poklidu.

HK Lovosice-I : HK Lovosice-II 35 6 (17:1, 18:5)

Již v osobce ukázal favorit, kdo je na hřišti pánem (4.min 9:1). Příliš jednoznačné.

HK Lovosice-I : HK Chomutov 27:4  (8:3, 19:1)

Z bohorovného přístupu favorita k utkání plynula spousta technických chyb a udržovala tak domácí v naději (6.min 3:2). Domácí tempo ale neudrželi a výsledek byl rázem jednoznačný.

HK Lovosice-I : Baník Most 29:12  (13:7, 16:5)

Opakování předešlého utkání (5.min 3:2). Také ve druhém poločase favorit pokračoval v „profesorské házené“ a proto obdržel od Mostu v turnaji nejvíce branek.

HK Lovosice-II : Baník Most  9:20  (4:7, 5:13)

Solidní výkon v osobce se přenesl do druhého poločasu a Lovosičtí dlouho drželi krok (18.min 8:10). Pak začali vršit technické chyby a soupeř snadno skóroval z rychlých útoků.

HK Lovosice-II : Lokomotiva Louny  9:26 (5:11, 5:15)

Mladší družstvo předvedlo nejlepší výkon v turnaji. Na favorita to ale stačit nemohlo

HK Lovosice-II : HK Chomutov    11:14  (4:7, 7:7)

Solidní výkon v úvodu osobky (5.min 4:4) promarnili lovosičtí hrubkami v samém závěru první půle. Ani dobrým výkonem ve druhé půli se jim však ztrátu smazat nepodařilo.

Tabulka:

1. HK Lovosice I 4 4 0 0 114:30 8 84
2. Loko Louny 4 3 0 1 68:50 6 18
3. Baník Most 4 2 0 2 62:67 4 -5
4. HK Chomutov 4 1 0 3 39:76 2 -37
5. HK Lovosice II 4 0 0 4 35:95 0 -60

Výsledky předchozích turnajů vyvolaly v lounských mladších žácích příliš velký respekt a tak ani v jediném těžším utkání turnaje nebyl favorit přinucen k velkému nasazení. Profesorská házená Lovosic-I sice nesla jednoznačné výsledky, ale znamenala také velký počet branek v síti výborně chytajících brankářů. Všichni hráči odvedli solidní výkon a všichni se zapsali do tabulky střelců.

Hodnocení mladšího družstva se stále opakuje. Od solidních výsledků je zrazují nevyrovnané výkony v průběhu utkání a neproměňování vypracovaných šancí