Předposlední kolo přeboru Ústeckého kraje s vítězstvím Lovců

V neděli 14. května 2017 proběhlo v mostecké sportovní hale předposlední kolo přeboru Ústeckého kraje, vynechávala družstva Liberce.

Přebor Ústeckého kraje – ml. žáci – Most 14. května.

Turnajem vítězně prošlo družstvo HK Lovosice – II, které odčinilo neslaný výkon z Liberce. Druhý Baník, který v úvodním utkání turnaje těsně porazil vedoucí družstvo přeboru Louny, se prezentoval dravostí, individuelní technikou a výborným výkonem brankáře. Třetím Lounům, které stavěli na výborně střelecky disponovaných hráčích a hře pivota, se tentokrát nedařilo. Žáci HK Lovosice – I jednoznačně přehráli Tygry Ústí a skončili čtvrtí. Hráno první poločas 10 minut osobní obrany, druhý poločas 20 minut zónové obrany.

HK Lovosice II – HK Lovosice I 40:17 (16:3, 24:14)

Starší hráči tentokrát nenechali nic náhodě a v úvodním utkání rychlostí přehráli mladší spoluhráče.

HK Lovosice II – Tygři Ústí n.L 34:9 (10:2, 24:7)

I ve svém druhém utkání turnaje lovosičtí hráli důraznou a rychlou házenou, nicméně v obraně dovolili Tygrům příliš často ohrozit své brankáře.

HK Lovosice II – Lokomotiva Louny 20:11 (7:5, 13:6)

Lovosičtí pokračovali v nasazeném tempu. Lounští nezachytili úvod osobky (6.min 6:2). Několik technických chyb Lovosic a Louny snížili na rozdíl dvou branek. Také ve druhém poločase pokračovala hra v oboustranně vysokém tempu. Obraně Lovosic se dařilo eliminovat lounského střelce Pavlíčka a jeho spolupráci s pivotem a pestrým útokem tak mohli neustále navyšovat skóre.

HK Lovosice II – Baník Most 22:20 (13:7, 9:13)

Další utkání, hrané ve vysokém tempu. Z rychlosti v osobce vyplývala na obou stranách řada technických chyb, ale lovosické mohly později velmi mrzet neproměněné šance proti výbornému mosteckému brankáři. Také druhý poločas se vyvíjel pro Lovosice (25. min 18:13). Po sérii vyloučení vypadli hosté z tempa a domácí se dotáhli na rozdíl dvou branek. Lovosičtí jim ale více nedovolili.

HK Lovosice I – Tygři Ústí n.L 28:9 (11:9, 17:0)

Tygři drželi krok s Lovosicemi jen v prvním poločase. Ve druhém poločase jim evidentně došly síly a s pěší házenou se proti běhavým Lovosicím neprosadili.

HK Lovosice I – Lokomotiva Louny 16:24 (4:13, 12:11)

Mladší družstvo Lovosic proti Lounům nastoupilo nebojácně, ale selhávalo v koncovce

HK Lovosice I – Baník Most 10:17 (3:8, 7:9)

Mostečtí byli jednoznačně lepší v rychlosti a důrazu.

7. Tygři Ústí  32 0 0 32 0 – 64 bodů

V turnaji byla trojicí družstev Lovosice – Louny – Most odehrána výborná utkání Na týmu Lovosice II byla vidět chuť k házené. Hráči předváděl hru ve vysokém tempu s patřičným důrazem. Potěšitelné bylo, že všichni hráči v poli byli soupeřově brance nebezpeční. K vítězství v turnaji výrazně pomohlo zvýšení důrazu v obraně.

Také mladší družstvo se pokoušelo o rychlý přechod do útoku, přes z toho plynoucí technické chyby. Vytvořenou výhodu ale promarňují malou účinností střelby.