Mladší žáci v Přeboru Ústeckého kraje celkově bronzoví!

V neděli 21. května 2017 skončil přebor Ústeckého kraje, vynechávala družstva Baníku Most a Loko Louny.

Přebor Ústeckého kraje – ml. žáci – Lovosice 21. května

V turnaji se rozhodovalo pouze o stříbrných medailích celkovém pořadí. Ty si odvezli žáci Liberce II, když v rozhodujícím utkání porazili domácí Lovosice II. Pro zlaté medaile si přijeli lounští. Turnaj již nemohl změnit pořadí na nemedailových místech. Hráno první poločas 10 minut osobní obrany, druhý poločas 20 minut zónové obrany.

HK Lovosice II – Tygři Ústí n.L 30:8 (14:3, 16:5)

Výkonnostní rozdíl byl příliš velký.

HK Lovosice II – Liberec Handball – I    41:21 (18:9, 23:12)

Lovosičtí předváděl rychlou házenou s účinnou střelbou, na kterou mladší družstvo Liberce nenašlo zbraň. Lehkomyslná obrana Lovosic však byla varovným znamením.

HK Lovosice II – Liberec Handball – II  21:25 (12:10, 9:15)

V boji o stříbro v soutěži patřil opticky úvod osobky domácím. Bohužel většina vytvořených šancí narážela na výborného libereckého brankáře, ale i tak byli domácí stále ve vedení. Ve druhém poločase se naplnilo varování z předchozího zápasu, Lovosická obrana vůbec svým brankářům nepomáhala (18. min 14:18). Útok Lovosic se proti důrazné obraně Liberce jen těžko prosazoval, a pokud se do šance dostal, opět narážel na výborného brankáře Liberce. A tak na domácí zbyly jen bronzové medaile.

HK Lovosice I – Tygři Ústí n.L 19:14 (8:7, 11:7)

Proti technickým lovosickým žákům se silová házená Tygrů prosadila jen v osobce.

HK Lovosice I – Liberec Handball – II 14:29 (6:12, 8:17)

Favorit v poklidném tempu zvítězil nad mladším družstvem Lovosic

HK Lovosice I – Liberec Handball – I 24:10 (10:5, 14:5)

7. Tygři Ústí  36 0 0 36 0

Domácí Lovosice II nenavázaly na výborný výkon z minulého turnaje V utkáních družstva převažovala snaha branku dát nad snahou ji nedostat. Takový výkon však nemohl stačit na souboje prvních čtyř týmů přeboru a v jediném utkání turnaje, které sneslo přísnější měřítko, mezi staršími družstvy Lovosic a Liberce domácí prohráli. Standard v tomto utkání odvedli Pokorný, Vojíř a Toman v útoku a Novák v obraně.

Mladší družstvo předvedlo solidní výkon a s výkonnostně odpovídajícími družstvy si bez problémů poradilo. Úspěch se opíral o výborný výkon Hromady v brance a Zámyslického a Pokorného v poli.