Mladší žáci na Prague Handball Cup 2017

Velikonoce patří tradičné házené – mezinárodnímu turnaji Prague Handball Cup, ve kterém se sešlo 591 týmů z 26 zemí. Mladší žáci Lovosic se mezi 84 družstvy své kategorie neztratili.

Prague Handball Cup 2017 – kategorie mladších žáků

Mladší žáci se v konkurenci 84 týmů probojovali mezi posledních 16 družstev. Dál je ale ve vyřazovací soutěži nepustili chlapci z  HB Odenwald/Spessart I (Německo), kteří pak až ve finále podlehli pražské Dukle. Hráno v halách po celé Praze 2 x 15 minut s mezinárodním obsazením rozhodčích.

VÝSLEDKY VE SKUPINĚ:

HK Lovosice  – MRK Sesvete II (CRO) 20:2 (12:0)

Pěší házená Chorvatů spojená pouze se střelbou z dálky narazila na soustředěnou obranu a výborné brankáře Lovosic. Rychlý přechod Lovosic do útoku stanovil jednoznačný výsledek.

K Lovosice  – HC Sporta Hlohovec (SR) 18:15 (11:7)

Pohledné utkání dvou soupeřů předvádějících důraz v obraně a rychlost v útoku se jednoznačně vyvíjelo pro Lovosice (12. min 9:3). Polevení v obraně dostalo hbité hlohovecké do hry a ti otočili výsledek (25. min. 13:14). Závěr ale patřil opět důrazným a rychlým Lovosicím.

HK Lovosice  – HB Odenwald/Spessart II (GER) 18:15 (11:7)

Běhavá hra soupeře nesla ovoce jen na počátku utkání (6. min. 3:3). V dalším vývoji zápasu se soupeř stále obtížněji prosazoval proti důrazné obraně a skóre pro Lovosice z rychlých útoků narůstalo (11. min. 10:4). Uspokojení Lovosic však dostalo soupeře do hry (27. min. 14:12) a z posledních tří minut vytvořilo zbytečné drama, byť se šťastným koncem.

HK Lovosice  – TJ Sokol Břve 32:10 (17:3)

Snaživý soupeř nestačil.

HK Lovosice  – SKH Polanka n.O. (CZE) 26:8 (10:3)

Souboj o první místo ve skupině byl pro běhavou Polanku krutý, nezachytili drtivý nástup Lovosic podtržený účinnou střelbou spojek z dálky (2. min. 3:0, 10. min. 9:2). Perfektní obrana Lovosic spolu s brankáři eliminovala razantní spojky soupeře i jejich herní signály a z rychlých útoků Lovosice trestali. Lovosičtí udrželi tempo i druhý poločas a žáci Polanky utkání už jen dohrávali.

VYŘAZOVACÍ ČÁST

HK Lovosice  – XVI. Ker. KMSE (HUN) 22:12 (12:6)

Úvod utkání proti maďarským žákům byl dlouho vyrovnaný (6. min. 3:3, 11. min. 8:6).  Lovosičtí ubránili pohyblivé spojky soupeře a bez střelby z dálky se Maďaři stále obtížněji prosazovali proti důrazné obraně Lovosic.

HK Lovosice  – Lugi HF I (SWE) 22:16 (11:8)

Až do 10. minuty se soupeři střídali ve vedení. Lovosičtí sice nebyli dlouho schopni uhlídat výborného pivota a ostré náběhy spojek soupeře, na druhé straně však pestrým útokem stačili vždy odpovědět. Lovosičtí neustále praktikovali rychlou hru a tak postupem času ztrácela stereotypní hra Švédů na přesnosti, neboť hráli prakticky bez střídání.  Důrazná obrana Lovosic a rychlý přechod do útoku slavily opět úspěch.

HK Lovosice  – HB Odenwald/Spessart I (GER) 16:27 (8:13)

Podobně jako v předchozím utkání hráli oba soupeři vyrovnanou partii v rychlosti a s důraznými obranami až do 10 minuty (7:7). Tentokrát ale v  dalším vývoji utkání soupeř přehrál Lovosice důrazem v obraně. Z technických chyb Lovosic pramenily bleskové protiútoky soupeře a laciné branky. Lovosickým na dosažení přijatelného výsledku došly fyzické a hlavně psychické síly a utkání již jen dohrávali.

Výsledek družstva mladších žáků účastí mezi posledními šestnácti družstvy překonal očekávání trenérů. Tým se prezentoval kompaktní a důraznou obranou a rychlým přechodem do útoku. Potěšitelné bylo, že všichni hráči byli na hřišti aktivní a všichni se střelecky prosazovali i v těžkých utkáních. Pochvalu zaslouží i oba brankáři. Těžko vyzdvihnout jednotlivce, celé družstvo zaslouží za předvedený výkon pochvalu. Pro družstvo to byla významná zkušenost s různými herními styly a s různým stylem rozhodování mezinárodních rozhodčích. Poděkování patří také rodičům za účinnou podporu.