Mladší žáci vezou z Olomouce prvenství!

Mladší žáci HK Lovosice přivezli z Eminent Cupu 2017, pořádaného TJ STM Olomouc vítězný pohár. Turnaje se účastnilo devět družstev.

Eminent Cup – mladší žáci, Olomouc 18. – 19. února

O víkendu 18. – 19. února 2017 se ve sportovní hale Zory Olomouc utkalo devět družstev systémem každý s každým. V maratonu 36 utkání zvítězili bez porážky Lovosice, když o konečném pořadí rozhodlo až poslední utkání turnaje. Stříbrné medaile putují do Ostravy, jejíž velmi dobře technicky a rychlostně vybavení hráči předváděli rychlou a důraznou házenou, ale doplatili na úzký kádr. Bronzové medaile zůstali v Olomouci, jejíž žáci předváděli nenápadnou hru s velmi dobrou obranou. Pomyslné bramborové medaile si odvezli žáci Krmelína, družstva s údernými spojkami. Až na devátou Ostravu B byla družstva velmi vyrovnaná. Trenéři vybrali za nejplatnějšího hráče lovosického Vojíře, nejlepší brankář byl vyhodnocen Bednář z Ostravy A, střelec Pšenička z Rožnova p.R. Hráno 2 x 12 minut.

9. TJ Sokol Ostrava B 8 0 0 8 45:127 -82 0

HK Lovosice – TJ Tatran Bohunice 15:11 (7:7)
Úvodní utkání bylo ze strany Lovosic velmi rozpačité, málo důrazná obrana a neproměňování šancí (3.min 0:0, Lovosice vystřelili pětkrát !!!). Ve druhém poločase Lovosice sice stále vedly, ale nedůrazná obrana udržovala  pohyblivé Bohunické stále v naději.

HK Lovosice – TJ Rožnov p.R 15:7 (9:6)
Opět velmi rozpačitý úvod utkání. Malý důraz v obraně a neproměňování šancí umožňoval soupeři udržovat skóre na kontakt. Ve druhém poločase už se jednoznačně prosazovala rychlost a technika lovosických.

HK Lovosice – TJ JM Chodov 15:3 (7:3)
Výrazné zlepšení v obraně neslo ovoce – zisk míče a branka z rychlého útoku (4.min 5:1). Zlepšila se účinnost střelby, ale 7m hody neproměňujeme.

HK Lovosice – TJ STM Olomouc 19:10 (9:5)
Utkání bylo z pohledu diváka vyrovnanější než naznačuje skóre. Olomoučtí se snažili trpělivou hrou nahlodat kompaktní obranu Lovosic a dlouho se jim to dařilo (7.min 4:3). V dalším průběhu utkání již dominovala rychlost a důraz Lovosic.

HK Lovosice – TJ Sokol Ostrava A 10:6 (3:5)
Večerní zápas měl podle dosavadních výsledků punc finále. Úvod patřil Lovosicím (2.min 2:0), ale stará bolest – neproměňování (šest stoprocentních šancí za sebou) způsobila, že soupeř otočil skóre (7.min 3:5). Velká nervozita na obou stranách se promítala do řady nepřesností. Ve druhém poločase se začala prosazovat rychlost a důraz Lovosic (17.min 6:5) a ti ve vyrovnaném utkání zvítězili.

HK Lovosice – SK Kuřim 15:5 (6:3)
Soupeř vyrukoval s taktikou nepůjčit Lovosicím míč a dlouho mu to vycházelo (5.min 3:2). Pak se ale prosadila agresivita v obraně a rychlost Lovosic.

HK Lovosice – TJ Sokol Ostrava B 18:3 (9:0)
Jednoznačný průběh, dlouhá hra na naší devítce a pět vteřin do branky začátečníků z Ostravy.

HK Lovosice – TJ Sokol Krmelín 20:10 (11:4)
Až poslední utkání turnaje po překvapivé porážce Ostravy od Olomouce rozhodovalo o pořadí na prvních čtyřech místech tabulky. Úvod utkání tradičně patřil soupeři a opět se dlouho hrálo před Lovosickou devítkou (5.min 2:1). Ale agresivní obrana a zejména drtivá rychlost útoku Lovosic Krmelínské zlomila (7.min 6:1, 9.min 9:1). Tlak Lovosic pokračoval i ve druhé polovině utkání a o vítězi turnaje bylo rozhodnuto.

Přes rozpačitý úvod předvádělo družstvo v turnaji zejména proti silným soupeřům rychlou házenou postavenou na důrazné obraně. Vynikající výkon odvedl Zábranský v brance, v poli pak Tadeáš Pokorný, Vaverka a Hron. Střelecky se prosadili Vojíř a Dojčinovič, v obraně se líbili Bereš a Šafránek. Pochvalu zaslouží všichni hráči, všichni hráli ve všech utkáních a všichni se zapsali do tabulky střelců ve více než v jednom utkání. Družstvo výborně reprezentovalo HK Lovosice.