Prvenství si z Lovosic odvezla Dukla Praha

Ve sportovní hale Chemik se v sobotu 7.ledna 2017 konal úvodní turnaj jarní sezóny mladších žáků. O poháry a tašky plné sladkostí soupeřila družstva východní, střední a pražské oblasti.

Turnaj mladších žáků, 7.ledna 2017 – Lovosice

Prvenství si do Prahy odvezli žáci Dukly, kteří hráli důraznou a rychlou házenou se střelbou úderných spojek. O vítězství rozhodli v napínavém souboji s Jičínem. I hráči Jičína předváděli důraznou obranu a hru plnou kombinací ve vysoké rychlosti. Pomyslný bronz zůstal v Lovosicích. Ani Lovosičtí nezůstávali pozadu v rychlosti a důrazu a tak utkání této trojice byla dlouho velmi vyrovnaná. Čtvrté místo vybojovalo mladší domácí družstvo, když ve vyrovnaném utkání porazilo Úvaly. Hráno 2 x 15 minut.

HK Lovosice A – HK Lovosice B 35:13 (15:7)
Mladší domácí družstvo vzdorovalo starším pouze v úvodních pěti minutách,

HK Lovosice A – Dukla Praha 18:26 (9:12)
Pohledná házená z obou stran, souboj důrazných obran a pestrých útoků. Domácí dlouho drželi krok s favoritem, i když byli stále o jedno- až dvoubrankový krůček pozadu (10.min 5:7, 20.min 12:13, 24.min 15:17). Chyby v 25. min Dukla potrestala šňůrou tří gólů (27.min 16:21) a bylo rozhodnuto.

HK Lovosice A – Sokol Úvaly 28:8 (14:4)
I když Lovosičtí zdaleka nehráli v tempu z utkání s Duklou, na statickou hru Úvalských to stačilo

HK Lovosice A – HBC Jičín 19:23 (11:13)
Opět pohledné utkání, hrané ve vysokém tempu. Důrazné obrany a pohyblivý útok zdobily oba soupeře. Ve vyrovnaném utkání rozhodla výborně hraná šňůra Jičína, proti které domácí ve druhém poločase jen těžko hledali zbraň

HK Lovosice B – HBC Jičín 15:22 (4:13)
Slušný výsledek proti výrazně rychlejšímu a technickému soupeři

HK Lovosice B – Dukla Praha 9:28 (5:17)
Soupeř byl nad síly domácího mladšího družstva

HK Lovosice A – Sokol Úvaly 14:12 (6:6)
Ve vyrovnaném utkání až v samém závěru rozhodla pro domácí větší vůle po vítězství

Tabulka:

1. DUKLA Praha 4 4 0 0 100:49 51 8
2. HBC Jičín 4 3 0 1 87:64 23 6
3. HK Lovosice A 4 2 0 2 100:70 30 4
4. HK Lovosice B 4 1 0 3 51:97 -46 2
5. SOKOL Úvaly 4 0 0 4 37:95 -58 0

Obě domácí družstva zaslouží absolutorium. Líbilo se vysoké tempo a důraz v obraně To sice v závěrech utkání polevovalo, ale předvedená hra se musela divákům líbit. Pochválit je nutno všechny hráče.