Mladší žáci vezou z Velké Bystřice třetí místo

Druhý víkend v roce 2017 (14. – 15. ledna) se družstvo mladších žáků zúčastnilo tradičního OLMA Cupu ve Velké Bystřici. Šest družstev se utkalo o medaile systémem každý s každým

Olma Cup, Velká Bystřice 14.-15.ledna 2017

Po základní skupině následovaly nadstavbové souboje dvojic o konečné pořadí. V základní části zvítězili hráči Dukly Praha, kteří si i v nadstavbě poradili s výborně fyzicky disponovanými žáky ŠKP Bratislava. Celkové třetí místo Lovosic bylo trochu překvapivé, neboť ze čtvrtého místa v základní tabulce v nadstavbě porazili třetí Jičín. Páté místo ze základní tabulky v nadstavbě uhájili domácí žáci před Duklou Praha 4. Tadeáš Pokorný byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje. Hráno 2 x 15 minut.

HK Lovosice – HBC Jičín 13:15 (5:10)
Utkání se rozhodlo v úvodu. Lovosičtí v obraně jen stínovali a to na rychlou hru Jičínských nestačilo (6.min 1:6). Projevilo se i odstoupení Aglera ve 2.minutě. Teprve střídání Jičína ve druhé půli zastavilo hrozivě narůstajícího skóre (20.min 8:14) a umožnilo Lovosickým vrátit se do hry. Ale na zvrat to nestačilo.

HK Lovosice – Dukla Praha 6 9:25 (3:15)
Ta tam byla důrazná obrana z utkání před týdnem. Jen v úvodu dokázali Lovosice vzdorovat rozjeté Dukle (5.min 2:4). Obrovský respekt před fyzicky zdatnějším soupeřem svázal Lovosicím ruce a technické chyby pak Dukla snadno proměňovala v laciné branky.

HK Lovosice – Sokol Velká Bystřice 17:13 (9:5)
Lovosičtí vstoupili do utkání energicky, důrazná obrana a rychlý přechod do útoku (7.min 5:1). Ve druhém poločase se ale přizpůsobili pěší házené soupeře a soupeř si stále udržoval naději na zvrat.

HK Lovosice – ŠKP Bratislava 13:20 (8:9)
Solidní obrana a rychlý přechod do útoku Lovosic eliminoval fyzickou převahu soupeře (6. min 3:3, 14.min 8:8). Vyloučení a série technických chyb v úvodu druhého poločasu dostala Bratislavany do vedení (22. min 9:15) a utkání bylo rozhodnuto.

HK Lovosice – Dukla Praha 4 20:10 (11:6)
V úvodu nedělního utkání pokračovaly Lovosice v bezkrevném výkonu ze sobotních utkání a Dukla 4 držela krok (8.min 6:5). Pak si ale Lovosičtí vzpomněli na rychlou hru v útoku, zvětšili důraz v obraně a skóre výrazně narostlo i přes 7 nastřelených tyčí.

HK Lovosice – HBC Jičín 20:12 (10:7)
K nadstavbovému utkání o třetí místo v turnaji nastoupili jiné Lovosice než ty ze soboty. Důrazná obrana a nápaditý útok obou soupeřů v úvodu utkání znamenal dlouho vyrovnané skóre (5.min 3:3, 10.min 7:6). Lovosičtí stále stupňovali důraz a rychlost a Jičínu začaly docházet síly (prohrané utkání s Bratislavou o 2.místo).

Z výkonů družstva na turnaji si trenéři odnášejí rozpačité pocity. V sobotu družstvu chyběla jiskra v obraně a v útoku nápad. Snad jedině 2. poločas s Jičínem a první poločas s ŠKP snesou přísnější měřítko. Za předvedenou hru bylo možno pochválit pouze Tadeáše Pokorného, Šafránka a oba brankáře. Výkon družstva v nedělních utkáních přeci jen trochu zahladil trenérům sobotní vrásky