Lovci přetrhli šňůru, porazili Kopřivnici

Patnácté kolo přineslo téměř po měsíci vítězství a plný bodový zisk pro lovosické Lovce. Doma vysoko přehráli celek Kopřivnice.

15.kolo extraligy mužů:

HK FCC Město Lovosice – KH Kopřivnice
36:23 (19:10)

Lovci Lovosice po třech porážkách v řadě již museli zabrat. V domácím prostředí se Lovci představili proti Kopřivnici a nedali hostujícímu celku sebemenší šanci. Kopřivnice držela krok do stavu 3:2, pak přišla hned šestigólová šňůra domácích, kteří ve 13.minutě odskočili na 9:2. Do konce poločasu pak dokázali navýšit svoje vedení na rozdíl devíti branek 19:10. Obraz hry se nezměnil ani ve druhé půli, v domácím týmu znovu zářil Motl a především jeho branky stály za výrazným vedením 29:14 ve 44.minutě střetnutí. V konečném součtu vyhráli Lovci 36:23 a prolomili tak nelichotivou sérii porážek.

Nejlepším střelcem  zápasu byl s 11brankami Jirka Motl, výborně zachytal v první půli Artur Adamík, který byl vyhlášen fanoušky hráčem utkání.

Zápasem s Kopřivnicí jsme zakončili extraligovou část roku 2016. Posledním zápasem, který nás v letošním roce ještě čeká, je střetnutí proti Dukle Praha. To sehrajeme v rámci Českého poháru již tuto středu 21. prosince od 18hodin a budeme v něm s Duklou bojovat o semifinále soutěže. Přijďte nás podpořit, děkujeme! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Václav Toman, trenér HK FCC Město Lovosice: „Jsme strašně rádi, že se nám po sérii neúspěchů v minulých zápasech podařilo znovu naplno bodovat a především předvést hru, která nás zdobí. V poslední době jsme zapracovali na obraně, která již dnes snesla přísnější měřítko. Jsme rádi, že jsme soupeře dokázali porazit vysokým rozdílem a to i přes to, že jsme do hry zapojili všechny naše hráče.“

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Blahopřeji domácím k vítězství. Za naším neúspěchem stojí především obrovská nedůslednost ve střelbě, kdy jsme tváří v tvář Adamíkovi zahodili velké množství vyložených šancí. Na Adamíka jsme se připravovali, bohužel hráči naše taktické pokyny nedokázali na hřišti splnit. K tomu se přidala absence několika našich hráčů, nenastoupil Rachač, Lipový, Gřes. Tato absence se na našem úzkém kádru musí projevit.“

Sestava a branky Lovců: Adamík, Hrdlička, Koňařík – Franc 3, Landa 2, Havel 1, Sýkora 3, Motl 11/3, Bouček 3, Jelínek, Bičiště 1, Klimt 5, Konárik 1, Semerád, Miko, Malý 6.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes J. 6/2, Bukovský 5, Zima 2, Petřík 2, Unger 2, Fulnek 2, Hanus 2.

Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/3, vyloučení: 6 – 3, rozhodčí: Kozler, Zych, diváků: 608.

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,